Medyczna Marihuana Zmniejsza Użycie Opioidów

Posted by Lekarze Marihuany on 01/20/2020 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Według nowego badania, legalizacja medycznej marihuany wydaje się zmniejszać ilość opioidów zażywanych przez ludzi.

Badanie, opublikowane w International Journal of Drug Policy, wykazało, że osoby mieszkające w stanach, w których obowiązują przepisy dotyczące medycznej marihuany, rzadziej zgłaszają używanie opioidów niż osoby mieszkające w stanach bez takich przepisów.

Poprzednie badania wykazały, że marihuana jest skuteczniej zmniejszają ból niż opioidy i mają znacznie mniej skutków ubocznych, takich jak przedawkowania i zgonów. Niewielkie badania wykazały, że niektórzy pacjenci z bólem twierdzą, że wolą konopie indyjskie od opioidów, ponieważ są one postrzegane jako bezpieczniejsze. Autorzy Autorzy tego badania chcieli sprawdzić, czy dzieje się tak na większą skalę.

"Nasze badania sugerują, że tak, ponieważ w stanach, w których obowiązują przepisy dotyczące medycznej marihuany, uzależnienie od opioidów jest mniejsze" - mówi główna autorka badania, dr Jamie L. Flexon, profesor nadzwyczajny kryminologii i wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych na Florida International University.

Badanie wykazało również, jednak, że przepisy dotyczące medycznej marihuany nie nie wydają się wpływać na nadużywanie opioidów opioidów, co sugeruje, że przepisy te nie pomogły ani nie zaszkodziły osobom, które już już używają opioidów.

Nie jest jasne, czy pacjenci sięgają po medyczną marihuanę z powodu własnego zainteresowania wypróbowaniem nieopioidowego środka przeciwbólowego czy też dlatego, że lekarze im to zalecili, donosi Miami New Times. Chociaż coraz więcej lekarzy jest otwartych na medyczną medyczną marihuanę, wielu z nich nadal odmawia jej zalecania lub przepisywania, mimo że proces uzyskania licencji na jej przepisywanie stał się łatwiejszy w wielu stanach. stanach.

Prawo dotyczące medycznej marihuany "może ostatecznie wpłynąć na epidemię opioidów, zapewniając bezpieczniejszą, mniej uzależniającą i skuteczną skuteczną alternatywę dla opioidów w leczeniu bólu" - mówi Flexon.