Kończy się czas na wizyty telemedyczne w Ohio.

Posted by Lori Ann Reese on 11/09/2021 in Medyczna Marihuana

Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Telemedycyna powinna być tutaj, aby pozostać. Ale wiele osób było zaskoczonych, gdy dowiedziało się, że telemedycyna w Ohio wkrótce odejdzie. Pacjenci uwielbiają wygodę i bezpieczeństwo, szczególnie w czasie zagrożenia zdrowia Covid-19. A lekarze czują, że jest to bezpieczniejszy i bardziej efektywny sposób na zapewnienie konsultacji medycznych.

Chociaż można by pomyśleć, że wszystkie stany przyjęły telemedycynę, tak nie jest. Od początku pandemii Covid-19, dwadzieścia dwa stany uchwaliły prawa i przepisy zezwalające na telemedycynę. Większość z nich miała jednak charakter tymczasowy.

Dzięki nadzwyczajnym zezwoleniom rządu federalnego, pacjenci otrzymujący Medicare lub Medicaid mogli korzystać z telemedycyny. Rząd federalny mocno naciskał również na ubezpieczycieli zdrowotnych, aby byli elastyczni i pokryli koszty wizyt telemedycznych w czasie pandemii.

Poza zmniejszeniem obaw związanych z przenoszeniem wirusa Covid-19, pacjenci z obniżoną odpornością mieli bezpieczniejszą opcję. Taką, która nie zmuszałaby ich do narażania się na kontakt z potencjalnymi patogenami w klinice lub gabinecie lekarskim.

Ohio jest jednym ze stanów, które rozszerzyły telemedycynę jako tymczasowy środek tylko na wypadek zagrożenia zdrowia związanego z Covid-19. A tymczasowe zarządzenie wygasa 1 stycznia 2022 roku. Oznacza to, że pacjenci nie będą mieli dostępu do telemedycznych spotkań z lekarzami dla swoich potrzeb zdrowotnych, w tym ubiegania się o kartę medyczną.

Czy ubezpieczenie zdrowotne pokrywa koszt badania lekarskiego na kartę medyczną?

Obecnie, według rządu federalnego, marihuana pozostaje substancją zakazaną. Ponieważ marihuana jest nadal klasyfikowana jako narkotyk z listy 1, firmy ubezpieczeniowe nie mogą pokryć kosztów badania lekarskiego.

Aby ubiegać się o kartę medycznej marihuany w Ohio, musisz przejść badanie lekarskie z licencjonowanym lekarzem. Lekarz zapozna się z twoją historią zdrowia i aktualnymi objawami. Lekarz sprawdzi również, czy masz jeden z kwalifikujących się warunków zdrowotnych, które kwalifikują Cię do otrzymania karty medycznej Ohio.

Koszt wizyty u lekarza w celu ubiegania się o kartę medyczną nie jest refundowany przez ubezpieczenie. Również roczny koszt rejestracji jako pacjent w programie medycznej marihuany w Ohio nie jest zwracany. Pacjenci muszą pokryć te opłaty z własnej kieszeni.

Ile kosztuje uzyskanie karty medycznej w Ohio?

Stan Ohio dążył do utrzymania kosztów uzyskania karty medycznej na przystępnym poziomie. Roczny koszt rejestracji i odnowienia karty na medyczną marihuanę w Ohio wynosi tylko 50 dolarów. A opiekunowie, którzy pomagają nieletnim zarejestrowanym w programie MMJ są zobowiązani do uiszczenia rocznej opłaty w wysokości 25 dolarów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Programie Kontroli Medycznej Marihuany w Ohio? Sprawdź listę kwalifikujących się stanów zdrowia, aby zobaczyć, czy kwalifikujesz się do ubiegania się o kartę medyczną Ohio online.

Czy nadal mogę umówić się na wizytę telemedyczną w celu uzyskania karty medycznej w Ohio?

Tak. Umówienie się na wizytę telemedyczną dla twojej karty medycznej w Ohio jest szybkie i łatwe. MarijuanaDoctors.com połączy cię z lokalnym lekarzem, który zapewnia wizyty telemedyczne. W zależności od lekarza, niektórzy lekarze mogą umówić cię na wizytę tego samego dnia lub w ciągu 1-2 tygodni.

Co dzieje się podczas wizyty u lekarza wydającego kartę medyczną w Ohio?

Podczas oceny stanu zdrowia w ramach karty medycznej Ohio, lekarz dokona przeglądu historii zdrowia. I przeprowadzi z tobą rozmowę na temat twoich objawów. Jeśli lekarz uzna, że medyczna marihuana może pomóc Ci w radzeniu sobie z objawami, otrzymasz od niego certyfikat.

Następnie lekarz telemedyczny utworzy dla Ciebie profil pacjenta w programie medycznej marihuany w Ohio. I prześle rekomendację dla Ciebie. Następnie, jako pacjent, otrzymasz link e-mailem, aby potwierdzić, że chcesz otrzymać kartę medyczną Ohio.

Jak długo trwa uzyskanie karty medycznej w Ohio?

Po utworzeniu przez lekarza twojego profilu pacjenta, informacje są następnie sprawdzane przez Program Kontroli Medycznej Marihuany w Ohio. Następnie, zostaniesz powiadomiony e-mailem, czy twoja aplikacja została zaakceptowana.

Ohio nie wydaje tymczasowych kart medycznych jak inne stany. Będziesz musiał poczekać, aż twoja karta medyczna przyjdzie pocztą. Czas rozpatrywania wniosków jest różny, ale karta powinna dotrzeć do ciebie w ciągu trzydziestu (30) dni od otrzymania potwierdzenia pocztą elektroniczną.

Czy telemedycyna będzie dozwolona w przyszłości dla pacjentów medycznej marihuany w Ohio?

Zarówno lekarze jak i pacjenci składają petycje do Departamentu Zdrowia Ohio, aby telemedycyna stała się stałą opcją w tym stanie. Jednakże, zmiana prawa stanowego może zająć trochę czasu.

Niektórzy stwierdzili, że regulatorzy zdrowia w Ohio mogą przywrócić telemedycynę. Ale to może nie zdarzyć się aż do jesieni 2022 roku. Tak więc, jeśli kwalifikujesz się do uzyskania karty medycznej marihuany w Ohio z telemedyczną wizytą lekarską, teraz jest na to czas. Zaplanuj ją zanim telemedycyna przestanie być dostępna 1 stycznia 2022 roku.

Odwiedź naszą stronę informacyjną Ohio i poproś o wizytę telemedyczną. Telemedycyna jest najłatwiejszym i najszybszym sposobem dla wykwalifikowanych pacjentów, aby uzyskać swoją kartę medycznej marihuany w Ohio. Kliknij na poniższy przycisk, aby rozpocząć.