Wiadomości na temat marihuany

Posted by Lori Ann Reese on 06/25/2021 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 28 czerwca 2021. Zawartość medyczna recenzowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Oto twoje wiadomości na temat marihuany na 26 czerwca 2021 r.

Kolorado ogranicza moc koncentratów i wielkość porcji

W stanach, które nie ustaliły maksymalnych limitów mocy, rośnie zaniepokojenie. Kolorado stworzyło ustawę House Bill 1317, aby "wypełnić luki" dotyczące mocy. Ustawodawcy, obrońcy zdrowia i rodzice wyrazili zaniepokojenie potencjalną szkodliwością używania skoncentrowanej marihuany przez nastolatków.

Co jest trochę mylące w tych przepisach, to fakt, że nastolatki nie powinny w ogóle używać koncentratów? Mimo że Kolorado jest stanem, który zezwala na sprzedaż marihuany dla dorosłych (rekreacyjną), musisz mieć ukończone 21 lat, aby ją kupić. Lub być zarejestrowanym pacjentem w ogólnostanowym programie medycznej marihuany, z opiekunem (opiekunką) do nadzoru i pomocy. Opiekunowie są wyznaczani dla dzieci z przewlekłymi lub rzadkimi chorobami, które mogą używać marihuany terapeutycznie pod nadzorem lekarza.

Dlaczego ustawodawcy z Kolorado są zaniepokojeni?

Wygląda na to, że Izba Reprezentantów w Kolorado obawia się, że rodzice, którzy mają koncentrat w domu, mogą narażać swoje dzieci na ryzyko. Bill 1317 przechodzi do Senatu Kolorado na głosowanie, ale jeśli zostanie uchwalony, nowe przepisy będą:

  • Obniżyć limit zakupu koncentratów (zarówno dla użytkowników marihuany medycznej, jak i rekreacyjnej) do maksymalnie ośmiu gramów dziennie. Obecnie Kolorado pozwala dorosłym na zakup koncentratu marihuany w ilości 40 gramów dziennie.
  • Obniżenie limitu zakupu dla zarejestrowanych pacjentów w wieku 18-20 lat do maksymalnie dwóch gramów dziennie.
  • Zaostrzenie testów i śledzenia przez strony trzecie (od nasion do sprzedaży) wszystkich produktów z konopi, w tym koncentratów, aby zapewnić przestrzeganie ograniczeń dotyczących maksymalnej mocy.
  • Wymóg, aby każdy gram koncentratu był pakowany (porcjowany) osobno na pojedyncze (1) gramy.
  • Wymóg, aby posiadacze kart medycznych w wieku 18-20 lat byli zatwierdzani przez dwóch różnych lekarzy, którzy muszą być zgodni co do diagnozy i możliwości leczenia pacjenta medyczną marihuaną. Wizyty kontrolne byłyby również wymagane dla pacjentów poniżej 21 roku życia.

Ostatnie badanie przeprowadzone przez Departament Zdrowia Publicznego i Środowiska Kolorado (CDPE) wykazało, że nielegalne używanie marihuany o wysokiej mocy wśród nastolatków wzrosło z 4,3% w 2015 r. do 20% w 2019 r. Narażenie na regularne używanie marihuany o wysokiej mocy może upośledzić rozwój poznawczy przed ukończeniem 21 lat.

Dlaczego producenci Delta-8 są namierzani w stanach MMJ?

Jeśli mógłbyś uzyskać wszystkie poprawiające nastrój i rozbijające lęki efekty marihuany, nie stając się upośledzonym, czy byłoby to lepsze niż tradycyjna medyczna marihuana? Od czasu The Farm Act z 2018 roku, gdzie zalegalizowano konopie i produkty pochodne konopi, nastąpiła eksplozja popytu na Delta-8 THC.

Nieograniczony i nieuregulowany wzrost produktów Delta-8 w Stanach Zjednoczonych zaalarmował organy ścigania i agencje zdrowotne. Agencja ds. Zwalczania Narkotyków (DEA) stwierdziła niedawno, że wszystkie produkowane i przetwarzane narkotyki znajdują się w wykazie 1 ustawy o substancjach kontrolowanych. Oznacza to, że Delta-8 powinna, według DEA, być regulowana jak marihuana. Nie tak jak produkty o niskiej zawartości THC kannabidiolu (CBD).

Niektóre stany już zakazały sprzedaży Delta-8, podczas gdy inne przygotowują nowe przepisy, aby wdrożyć kontrolę podobną do marihuany medycznej lub marihuany dla dorosłych. Syntetyczne THC według regulatorów to wciąż THC i nie powinno być błędnie klasyfikowane jako produkt pochodzący z konopi, który nie ma właściwości psychoaktywnych. DEA twierdzi również, że każdy suplement zawierający CBD jest również nielegalny.

Przeczytaj nasz artykuł zamieszczony w przeglądzie wiadomości na temat marihuany, aby dowiedzieć się więcej.

Pacjenci z Luizjany z aplauzem przyjmują legalizację pączków do palenia

W "The Big Easy" nie można było jeszcze legalnie palić pączków. Inne produkty, takie jak nalewki czy kapsułki doustne były dozwolone. Ale wdychalne rodzaje marihuany nie były dostępne dla pacjentów z kartą medyczną. Ale to się wkrótce zmieni.

W styczniu 2022 roku, hodowcy i dystrybutorzy w Luizjanie zaczną sprzedawać cały kwiat marihuany. To sprawi, że stan zrówna się z pobliskimi stanami, takimi jak Oklahoma. Zarówno kannabidiol (CBD), jak i THC w formie doustnej pozostają zakazane dla pacjentów w Luizjanie. Ale koniec zakazu palenia oznacza kilka potencjalnych korzyści dla posiadaczy kart medycznych w Los Angeles.

Czy rekreacyjna trawka będzie tuż za rogiem dla mieszkańców Luizjany? Być może. Ale obecny gubernator John Bel Edwards powiedział, że nie będzie tym, który przejdzie przez te przepisy.

Ciesz się tym artykułem z naszego przeglądu wiadomości na temat marihuany.

Amazon ogłasza, że nie będzie już testować pracowników pod kątem używania marihuany

Następny artykuł w przeglądzie wiadomości na temat marihuany? Jeśli jesteś pacjentem z kartą medyczną i używasz marihuany poza godzinami pracy, aby radzić sobie z objawami, podejmujesz nieoczekiwane ryzyko. Musisz żyć w ciągłym strachu przed losowym testem narkotykowym przeprowadzonym przez pracodawcę, pomimo przestrzegania wszystkich przepisów stanowych dotyczących używania medycznej marihuany. Jedynym stanem, który do tej pory uchwalił prawo chroniące pracowników przed testami na obecność marihuany, jest Nowy Jork.

Podwójne zagrożenie dla osób żyjących bez ochrony zatrudnienia w związku z konopiami indyjskimi w stanie, w którym legalizuje się ich rekreacyjne używanie? To ma jeszcze mniej sensu. Niektóre stany już opracowują nowe przepisy, aby chronić prawa pacjentów w miejscu pracy w przypadku używania marihuany po godzinach.

Amazon właśnie ogłosił, że nie będzie już losowo testował pracowników pod kątem używania marihuany. Ale tylko w przypadku stanowisk pracy, które nie są regulowane przez Departament Transportu (DOT). Tak więc, jeśli pracujesz w magazynie i nie prowadzisz pojazdów komercyjnych lub nie obsługujesz sprzętu, będziesz zwolniony z testów metabolitów na obecność THC.

Jeff Bezos i Amazon oświadczyli, że popierają federalną ustawę Marijuana Opportunity Reinvestment and Expungement (MORE) Act. Ustawa MORE Act zdekryminalizowałaby marihuanę, zapewniłaby ogólnokrajowe usunięcie zarzutów i wyroków dotyczących marihuany oraz pozwoliłaby na federalne opodatkowanie sprzedaży marihuany. Nie przeszedł w sesji 2019/2020 i został ponownie wprowadzony do Senatu Stanów Zjednoczonych w 2021 roku.