Zachowaj swoją kartę medycznej marihuany w Kalifornii

Posted by Marihuana Doctors on 01/12/2018 in Medyczna Marihuana

Aktualizacja 8 stycznia 2019 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Pacjenci z Kalifornii nie muszą już posiadać przy sobie karty medycznej marihuany, aby kupić marihuanę. W listopadzie 2016 r. mieszkańcy Kalifornii zagłosowali za legalizacją rekreacyjnej sprzedaży marihuany w swoim stanie. Łącznie 56 procent głosujących powiedziało "tak" dla Propozycji 64, zmieniając kształt przepisów dotyczących marihuany w Złotym Stanie.

Propozycja 64 weszła w życie 1 stycznia 2018 roku. Wraz z początkiem nowego roku pojawiła się możliwość kupowania marihuany rekreacyjnej, tak jak alkoholu. Każda osoba, która ukończyła 21 lat i posiada państwowy dokument tożsamości, może odwiedzić punkt sprzedaży marihuany rekreacyjnej i kupić marihuanę.

Jeśli posiadasz kalifornijski identyfikator medycznej marihuany, może cię kusić, aby pozwolić mu stracić ważność. W końcu, jeśli potrzebujesz rządowego dowodu tożsamości tylko teraz, jaki jest sens wkładania w to czasu, wysiłku i pieniędzy? Pacjenci mogą nadal czerpać wiele korzyści z członkostwa w programie medycznej marihuany w Kalifornii.

Kupowanie i używanie leków z konopi indyjskich jako osoba niepełnoletnia

Najbardziej oczywistym powodem, dla którego warto zachować kartę medycznej marihuany w Kalifornii, jest możliwość dostępu do leków nawet jako osoba poniżej 21 roku życia. Pacjenci, którzy są niepełnoletni, muszą posiadać rekomendację i kartę, aby legalnie uzyskać i używać medycznej marihuany.

Ponadto, to że Kalifornia ma liberalne prawo dotyczące marihuany jak na stan USA, nie oznacza, że nie możesz mieć problemów z rządem federalnym za używanie marihuany. Posiadanie karty daje ci dodatkowe zabezpieczenie i dokumentację, którą możesz wykorzystać do ochrony swoich praw.

Niższe podatki od leków

Kalifornijscy pacjenci medycznej marihuany otrzymują ulgi podatkowe, z których nie korzystają użytkownicy rekreacyjni. Zarejestrowanie się w celu otrzymania stanowej zielonej karty jest kosztowne, ale dodatkowe oszczędności mogą to zrekompensować, jeśli będziesz często kupować w sklepach.

Aby zarejestrować się po stanowy identyfikator medycznej marihuany, musisz uiścić opłatę rejestracyjną w wysokości 100 dolarów lub 50 dolarów, jeśli korzystasz z Medi-Cal. Nie musisz jednak płacić podatku od sprzedaży i użytkowania, co może obniżyć koszty leków. Podatek od sprzedaży i użytkowania różni się w zależności od miasta i hrabstwa, w którym mieszkasz. Jeśli więc mieszkasz w miejscu, gdzie podatek od sprzedaży i użytkowania jest wysoki, możesz go nie płacić i zaoszczędzić pieniądze.

Więcej opcji do wyboru

Kalifornijskie apteki oferują szeroką gamę produktów z marihuany medycznej, ale osoby nieposiadające karty nie mają do nich dostępu. Ponieważ produkty rekreacyjne mogą zawierać tylko pewien poziom THC, muszą być dostępne w określonych formach. Zasada ta dotyczy przede wszystkim produktów w formie jadalnej, ze względu na wielkość porcji.

Produkt jadalny nie może zawierać więcej niż 100 miligramów THC. Ponadto, produkt musi być podzielony na porcje, które nie przekraczają 10 miligramów THC. Dlatego bez karty medycznej marihuany nie możesz kupić pojedynczych porcji o większym stężeniu. Nie można też kupować leków miejscowych i nalewek o wyższej zawartości THC.

Kupowanie silniejszych leków

Jak widać, mniejszy wybór, jaki mają użytkownicy rekreacyjni, jest związany ze stężeniem kannabinoidów, do których mają legalny dostęp. Pacjenci korzystający z medycznej marihuany mogą nie tylko kupować więcej rodzajów produktów, ale także używać produktów o wyższej zawartości THC.

Różnicę tę można dostrzec, sprawdzając zapasy leków miejscowych i nalewek w swojej placówce. Normalny limit THC dla tego rodzaju produktów wynosi 1000 miligramów, ale pacjenci z medyczną marihuaną mogą kupować nalewki i płyny zawierające do 2000 miligramów THC.

Posiadanie większej ilości leków na raz

Jedną z największych korzyści płynących z posiadania zielonej karty w Kalifornii jest zwiększony limit posiadania. Zazwyczaj możesz mieć przy sobie tylko jedną uncję marihuany naraz. Ale posiadając identyfikator medycznej marihuany, możesz posiadać znacznie więcej marihuany.

Prawo dotyczące medycznej marihuany stanowi, że pacjent może posiadać tyle marihuany, ile potrzebuje ze względów medycznych. Chociaż wiele miast i hrabstw ma swoje własne limity posiadania marihuany przez pacjentów, są one zazwyczaj znacznie łagodniejsze niż limity posiadania marihuany do celów rekreacyjnych. Na przykład w San Francisco pacjenci mogą posiadać do ośmiu uncji.

Uprawianie większej ilości własnych roślin konopi indyjskich

Oprócz posiadania jednej uncji marihuany, mieszkańcy Kalifornii mogą uprawiać w domu do sześciu roślin konopi. W zależności od twoich potrzeb, sześć roślin może wystarczyć, abyś mógł postępować zgodnie ze swoim planem leczenia. Jednak niektórzy ludzie potrzebują więcej leków i mają ograniczony dostęp do dyspenserów.

Podobnie jak limity posiadania, limity uprawy wzrastają, jeśli posiadasz identyfikator marihuany medycznej. Zwiększenie limitu daje potrzebującym pacjentom większą kontrolę nad lekami - limit zależy od miejsca zamieszkania. Pacjenci z San Francisco mogą uprawiać do 24 roślin.

Uzyskanie dostępu do każdego kalifornijskiego dyspensarium

Ponieważ wiele firm związanych z konopiami indyjskimi i ustawodawców nadal pracuje nad poprawkami, w Kalifornii jest mniej punktów sprzedaży rekreacyjnej niż medycznej. Dyspensaria medyczne już istnieją, więc pacjenci nie muszą czekać na ich otwarcie. Posiadanie karty pozwala na otrzymywanie leków bez konieczności czekania na otwarcie nowej placówki.

Co więcej, w niektórych rejonach w ogóle nie ma ośrodków rekreacyjnych. Miasta takie jak Los Angeles i San Francisco wyznaczyły późniejszą datę rozpoczęcia sprzedaży rekreacyjnej, co wydłuża czas oczekiwania dla osób nieposiadających karty. Nawet jeśli uważasz, że przepisy dotyczące użytkowników rekreacyjnych są wystarczające dla Twoich potrzeb, możesz nie mieć zagwarantowanego dostępu do leków bez karty identyfikacyjnej marihuany medycznej.

Kiedy powinieneś zatrzymać swoją kalifornijską kartę marihuany

Pacjenci odniosą największe korzyści z zachowania karty ID medycznej marihuany, jeśli:

    Chcą mieć tańszy i łatwiejszy dostęp do leków Potrzebują skoncentrowanego leku lub dużych dawek Mają mniej niż 21 lat.

Oczywiście, możesz mieć inny powód, dla którego chcesz korzystać ze swobód, jakie mają pacjenci z medyczną marihuaną. Zastanów się, jakie są Twoje potrzeby medyczne i jak się one mają do kalifornijskiego prawa.

Dowiedz się więcej o przepisach prawnych dotyczących medycznej marihuany w Kalifornii

Wraz z wprowadzeniem prawa dotyczącego marihuany rekreacyjnej, Kalifornia będzie prawdopodobnie musiała wprowadzić pewne zmiany w swoim ustawodawstwie. Śledź nasze aktualizacje wiadomości, aby śledzić wszelkie zmiany, które mają miejsce.

Aby pozostać bezpiecznym i legalnym, powinieneś także dobrze orientować się w obowiązujących przepisach dotyczących marihuany. Nasz przewodnik po przepisach dotyczących marihuany medycznej w Kalifornii zawiera przegląd tego, co musisz wiedzieć.