Bezproblemowy sposób na uzyskanie karty medycznej online z lekarzami marihuany

Posted by Lori Ann Reese on 04/27/2021 in Prawo o marihuanie

Zaktualizowano 28 czerwca 2021 r. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer.

Od 2010 roku, Marijuana Doctors jest wiodącym źródłem online dla pacjentów, którzy chcą dowiedzieć się o medycznej marihuanie. Podczas gdy zalegalizowana medyczna marihuana jest obecnie dostępna w trzydziestu sześciu (36) stanach Ameryki, ludzie mają wiele pytań dotyczących uzyskania karty medycznej. I czasami, nie zawsze czują się komfortowo rozmawiając o medycznej marihuanie ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu (PCP).

Z każdym rokiem pojawia się coraz więcej badań klinicznych na temat potencjału leczniczego kannabinoidów, dlatego wiele osób zastanawia się nad uzyskaniem karty medycznej. Zwłaszcza jeśli mają objawy, które wpływają na jakość ich życia, w tym:

 • Rak
 • HIV/AIDS
 • Przewlekły lub trudny do opanowania ból
 • Epilepsja
 • Neuropatia cukrzycowa
 • Lęk lub depresja
 • Zaburzenie stresowe pourazowe (PTSD)
 • Choroba Crohna
 • Choroba Parkinsona
 • Choroba Alzheimera
 • Migreny
 • Choroba terminalna
 • Kacheksja (zespół wyniszczenia)
 • Urazowe uszkodzenie mózgu (TBI)

Każdy stan ma listę kwalifikujących się warunków zdrowotnych. Pacjent, który chce uzyskać kartę medyczną, musi mieć formalnie zdiagnozowane co najmniej jedno z kwalifikujących się schorzeń. Jednak posiadanie warunków zdrowotnych nie oznacza, że zostaniesz automatycznie zatwierdzony. Będziesz musiał zostać oceniony i zaopiniowany przez licencjonowanego lekarza lub praktykującego lekarza.

Jak trudno jest uzyskać kartę medycznej marihuany?

Jeśli mieszkasz w stanie, który zalegalizował medyczną marihuanę, Twoim pierwszym krokiem jest zapoznanie się z listą kwalifikujących się schorzeń. Czy zdiagnozowano u ciebie jedną lub więcej z nich? W takim razie kwalifikujesz się do ubiegania się o kartę medycznej marihuany.

Następnym krokiem jest znalezienie licencjonowanego lekarza lub praktykującego w Twoim stanie, który przeprowadzi ocenę stanu zdrowia. Jest to ważny wymóg, aby upewnić się, że marihuana jest dla ciebie bezpieczna. Podczas oceny medycznej, lekarz zapozna się z twoją historią zdrowia, aktualnymi lekami i informacjami genetycznymi.

Lekarz może również przeprowadzić inwentaryzację bólu (aby zmierzyć częstotliwość i nasilenie dyskomfortu). W przypadku pacjentów, u których zdiagnozowano lęk lub depresję, może zostać przeprowadzona samoocena lub kwestionariusz dotyczący zdrowia psychicznego.

Pamiętaj, że lekarz nie szuka powodów, aby odmówić Ci wydania karty medycznej. Lekarz dokonuje oceny stanu zdrowia i przeglądu, aby upewnić się, że medyczna marihuana jest dla Ciebie bezpieczna w użyciu. Czasami pacjent może mieć podstawowe problemy zdrowotne, które sprawiają, że medyczna marihuana jest mniej bezpieczna do stosowania terapeutycznego. Lekarz oceni, na ile bezpieczna może być marihuana i jak skutecznie może pomóc Ci osiągnąć cele związane z mobilnością, zwalczaniem bólu i dobrym samopoczuciem.

Lekarze, którzy wypełniają skierowania pacjentów na karty medyczne, wierzą w medycynę alternatywną. Czytają badania naukowe na całym świecie i rozumieją, że może to być zdrowszy, bardziej naturalny sposób radzenia sobie z objawami. I przywrócić jakość życia.

Photo Credit: JPCPROD | Deposit Photos

Czy mogę dostać skierowanie od każdego lekarza?

To zależy od stanu, w którym mieszkasz. W niektórych jurysdykcjach, lekarz lub praktyk musi być przeszkolony i certyfikowany przez państwowy program medycznej marihuany. Tylko wtedy mogą oni wypełniać skierowania na karty medyczne dla osób, które chcą zostać zarejestrowanymi pacjentami w programie.

W innych stanach jednak, każdy lekarz, który "zna" pacjenta (co wymaga wielu wizyt w gabinecie lub telemedycyny) może być w stanie dokonać oceny. Niektóre stany zalegalizowały telemedycynę do przeprowadzania wirtualnych ocen stanu zdrowia dla pacjentów, którzy chcą uzyskać kartę medyczną.

Jak długo ważna jest moja karta medyczna?

Średni okres odnowienia karty medycznej w Stanach Zjednoczonych wynosi jeden rok. Może się to jednak zmienić. Na przykład w Oklahomie trwają prace nad nowym prawem, które pozwoliłoby nierezydentom tego stanu legalnie uzyskać kartę medyczną. I zachować ją przez dwa lata, przed odnowieniem.

Niektóre stany mają umowy wzajemne, pozwalające na korzystanie z karty medycznej podczas podróży do innego stanu. Aby być prawnie chronionym, posiadacz karty musi przestrzegać przepisów dotyczących medycznej marihuany. Może to obejmować limit zakupu (ile medycznej marihuany możesz kupić miesięcznie) lub limit mocy (np. maksymalna zawartość 30% THC).

Jeśli nie odnowisz swojej karty medycznej, możesz zostać oskarżony o posiadanie marihuany. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że odnawiasz swoją kartę na czas. Na około trzy tygodnie przed wygaśnięciem karty, aby upewnić się, że jest ona prawidłowo przetwarzana.

Czy muszę odwiedzić gabinet lekarski, aby ubiegać się o kartę medycznej marihuany?

Jeśli mieszkasz w stanie, który uczynił to legalne, aby uzyskać ocenę zdrowia poprzez telemedycynę, możesz wypełnić go online. Po prostu znajdź lekarza wymienionego w katalogu Marijuana Doctors dla Twojego stanu. Możesz również zdecydować się na wizytę u lekarza w gabinecie. Profil lekarza będzie zawierał listę, czy telemedycyna jest dostępna, czy nie. Możesz też wysłać lekarzowi wiadomość, aby uzyskać więcej informacji.

W pełni sprawdzamy każdego lekarza na naszej stronie. Inne strony z listą lekarzy nie weryfikują licencji lekarza do wykonywania zawodu. My to robimy. Więc wiesz, że możesz zaufać lekarzowi, którego wybierzesz na Marijuana Doctors, aby wypełnić swoją rekomendację medycznej marihuany.

Co się stanie, jeśli otrzymam odmowę wydania karty MMJ?

Możesz spróbować u innego lekarza. Jeśli odmówiono Ci rekomendacji od lekarza, nie otrzymasz zwrotu pieniędzy. Jednakże, niektóre praktyki zapewniają zwrot pieniędzy, gdy pacjentowi odmówiono rejestracji w programie stanowym. Zapytaj lekarza podczas umawiania się na wizytę telemedyczną lub w gabinecie, aby uzyskać więcej informacji na temat ich polityki.

Czasami pacjent może zostać zatwierdzony przez lekarza, a następnie odrzucony przez stanowy program medycznej marihuany. List polecający od lekarza jest sprawdzany. Ale jeśli istnieją jakiekolwiek obawy dotyczące bezpieczeństwa pacjenta, może on nadal zostać odrzucony przez program medycznej marihuany. A jeśli tak się stanie, większość stanów posiada proces odwoławczy. Twój lekarz może być skłonny do pomocy w odwołaniu.

Jeśli masz na swoim koncie wcześniejsze skazanie za przestępstwo lub przeszłość kryminalną, może to nie przeszkodzić w uzyskaniu karty medycznej marihuany.

Ile muszę mieć lat, aby otrzymać kartę medyczną?

Wiek pełnoletności w Stanach Zjednoczonych wynosi osiemnaście (18) lat. Każda osoba dorosła mieszkająca w zalegalizowanym stanie, która ma 18-21 lat może ubiegać się o kartę medyczną. Nie potrzebują oni zgody rodziców, aby otrzymać kartę medyczną.

W stanach, w których zalegalizowano marihuanę do celów rekreacyjnych (dla dorosłych), musisz mieć ukończone 21 lat, aby odwiedzić punkt sprzedaży. Jeśli masz mniej niż 21 lat i co najmniej jeden kwalifikujący się warunek zdrowotny, możesz otrzymać kartę medyczną w mniej niż trzy tygodnie. Niektóre stany wydają nawet tymczasową kartę z nadrukiem tego samego dnia, w którym zostałeś zatwierdzony jako zarejestrowany pacjent w programie marihuany.

Photo Credit: photographee.eu | Deposit Photos

Czy mogę uzyskać kartę dla dziecka, które ma objawy przewlekłej choroby?

Nieletni nie mogą odwiedzać przychodni. Oznacza to, że każda osoba poniżej osiemnastego roku życia może wyznaczyć opiekuna, który pomoże jej w dostępie do medycznej marihuany na potrzeby terapeutyczne. Opiekun musi mieć ukończone dwadzieścia jeden (21) lat i być rodzicem lub opiekunem prawnym osoby niepełnoletniej.

Opiekun musi złożyć wniosek wraz z osobą niepełnoletnią o oddzielną kartę medyczną. Po otrzymaniu karty, rodzic lub opiekun może legalnie odwiedzić punkt sprzedaży i kupić produkty. Opiekun jest również odpowiedzialny za bezpieczne podawanie i przechowywanie medycznej marihuany.

Opiekunowie otrzymują swoją kartę medyczną. Ale nie mogą kupować marihuany na swój użytek. Imię i nazwisko osoby niepełnoletniej jest wydrukowane na karcie, aby dyspensariusze wiedzieli, że są upoważnieni do zakupu dla osoby niepełnoletniej.

W niektórych stanach, gdzie może być niewiele sklepów, opiekunowie mogą być również upoważnieni do uprawy ograniczonej liczby roślin konopi. Wiele stanów dodało ten przywilej dla opiekunów, aby pomóc w oszczędzaniu marihuany. Domowa uprawa może być tańsza i zapewnić pacjentowi przystępną opcję.

Wiele stanów ogranicza liczbę pacjentów, których opiekun może obsługiwać. W niektórych stanach, jednak, opiekunowie mogą być zarejestrowani do pomocy więcej niż jednego pacjenta. Na przykład, opiekun może być wyznaczony również do kilku pacjentów otrzymujących opiekę hospicyjną w warunkach instytucjonalnych.

Gotowy, aby zacząć? Znajdź swojego lekarza. Zdobądź swoją Kartę Medyczną.


Na stronie "Znajdź lekarza", zobaczysz interaktywną mapę. Po prostu kliknij na swój stan, a będziesz mógł przejrzeć listę wszystkich lekarzy zajmujących się marihuaną w twoim stanie. Niektóre z informacji, które będziesz chciał przejrzeć, obejmują:

 • Koszt oceny stanu zdrowia
 • Koszt odnowienia karty medycznej
 • Recenzje o lekarzu pozostawione przez innych pacjentów
 • Zniżki, do których możesz być uprawniony (Weterani, pacjenci Medicare lub Medicaid)
 • Czy telemedycyna (wirtualne oceny) jest dozwolona i dostępna

Kliknij baner, aby "Znajdź lekarza"

teraz.

Wypróbuj nowe podejście do leczenia objawów za pomocą nadzorowanej przez lekarza leczniczej marihuany medycznej. Twoja karta medyczna (jeśli zostanie zatwierdzona) może pomóc.

Featured Image: VitalikRadko | Deposit Photos