W Teksasie rozpoczyna się batalia o dekryminalizację Delta-8

Posted by Lori Ann Reese on 10/28/2021 in Teksas

Zawartość medyczna sprawdzona przez dr Josepha Rosado, MD, M.B.A., głównego specjalistę ds. medycznych

W Teksasie limit medycznej marihuany wynosi 1% THC. Ale pacjenci, którzy stwierdzili, że ten limit jest niewystarczający, aby poradzić sobie z przewlekłymi objawami, mieli asa w rękawie. Produkty Delta-8 THC, w tym vapes, gumy do żucia i moonrocks (kwiat), były dostępne w sklepach tytoniowych w całym stanie Teksas.

Pacjenci mogli tylko czekać, aż prawo dotyczące reformy marihuany w Teksasie dogoni resztę kraju. Albo przynajmniej z pozostałymi 36 stanami, które miały dostępne programy zarejestrowanych pacjentów. I luksus pójścia do dyspensarium, aby kupić medyczną marihuanę. Zamiast apteki i ścisłych ram recepty.

Ale tak jak wtedy, Delta-8 znalazła się na radarze teksańskich ustawodawców, którym nie udało się jej zakazać w maju. Drugi raz był uroczy, a w październiku ogłoszono ogólnokrajowy zakaz na produkty Delta-8. Stan stwierdził, że Delta-8 podlega tym samym prawom, co Delta-9. A jej posiadanie, używanie lub sprzedaż może oznaczać oskarżenie o przestępstwo.

A teraz półki w sklepach specjalistycznych są puste. Kolejna opcja dla pacjentów żyjących z przewlekłym bólem w Teksasie wyrwana. Ponieważ Delta-8 była do tej pory legalna, stanowiła cenną alternatywę dla pacjentów, którzy nie kwalifikowali się do medycznej marihuany.

Wierzcie lub nie, ale zakwalifikowanie się do 1% THC marihuany w Teksasie również może być wyzwaniem. Lista stanów zdrowia, które kwalifikują pacjentów jest krótka. Tak samo jak poziom pacjentów, który Teksańczycy mają w związku z trwałą prohibicją marihuany i skąpymi programami marihuany medycznej.

Jak dużo Delta-8 sprzedawano w Teksasie?

Uzyskanie dokładnej liczby dotyczącej ilości Delta-8 sprzedanych w Teksasie będzie trudne. A to dlatego, że do niedawna USPS zezwalał na dostarczanie produktów Delta-8. Ponieważ zostały one skategoryzowane jako konopie, a więc zalegalizowane federalnie, można było zamówić Delta-8 online. I mieć ją dostarczoną do domu w dyskretnym opakowaniu, bez łamania prawa.

Stan mógłby więc obliczyć wartość zakupów Delta-8 dokonanych w sklepach tytoniowych i palarniach w całym Teksasie. Nie obejmowałoby to jednak wysyłkowych dostaw produktów Delta-8 z innych stanów. W erze Covid-19 dostawa do domu królowała jako pierwszy wybór dla większości konsumentów. Jak dużo sprzedawano? Odpowiedź brzmi: "tak naprawdę nie wiedzą".

Kiedy w 2018 roku ratyfikowano US Farm Bill, usunięto konopie z listy substancji kontrolowanych Schedule I. Tak długo, jak konopie miały 0,30% THC lub mniej, można było je nazwać konopiami. Każdy wyższy poziom THC był uznawany za marihuanę. Przemysł konopny eksplodował w Teksasie, a wraz z nim pojawiło się kilka nowych problemów.

Ustawodawcy nie mogli odróżnić konopi od marihuany. Przynajmniej nie wtedy, gdy zatrzymywali ciężarówkę na autostradzie. W rzeczywistości, pechowy kierowca ciężarówki (Aneudy Gonzalez) wiozący transport komercyjnych konopi do producenta w Kolorado został aresztowany. Przewozili oni skrzynie z konopiami w U-Haul'u, co mogło przyczynić się do podejrzeń o nielegalny transport kontrabandy marihuany.

Zarzuty przeciwko Gonzalezowi za 3350 funtów konopi zostały ostatecznie wycofane. Ale nie przed tym, jak kierowca odsiedział miesiąc w więzieniu. I dopóki nie przeprowadzono dokładnych badań laboratoryjnych ładunku, aby stwierdzić, że były to konopie (poniżej 0,30% marihuany).

(Canva)

Zmiana przepisów dotyczących konopi w Teksasie w celu zakazania Delta-8

Jednak wyzwania dla produktów konopnych w Teksasie dopiero się zaczynały. Konkretnie, Delta-8 THC pochodzącego z konopi. Ponieważ w maju, teksańscy ustawodawcy rozpoczęli proces zmiany HB 2593. Konkretnie, sekcji 481.002(5) Kodeksu Zdrowia i Bezpieczeństwa. Poprawka ta skutecznie zakazałaby stosowania Delta-8 lub innych półsyntetycznych produktów z konopi w Teksasie.

Poprawka brzmiała: "z wyjątkiem tego, że termin ten obejmuje produkt konopny nadający się do spożycia, zgodnie z definicją sekcji 443.001, jeśli suma wszystkich stężeń tetrahydrokannabinolu w produkcie wynosi więcej niż 0,30 procent w przeliczeniu na suchą masę".

Ale poprawka nie przeszła. W maju 2021 r. proponowane ustawodawstwo usiadło jako "Adjourned Sine Die", co przekłada się na odłożenie na półkę bez konkretnej daty kontynuacji. A potem, w październiku, teksańscy ustawodawcy wrócili, aby ją dokończyć.

Co się stanie dalej w Teksasie?

Co zamierzają zrobić dystrybutorzy Delta-8 teraz, gdy produkt jest zakazany w Teksasie? Cóż, jak w dobrej grze Texas Hold'em, zamierzają poprosić o kolejną kartę. I będą się odwoływać. W rzeczywistości, odwołania już się rozpoczęły.

To będzie seria bitew prawnych, aby cofnąć zakaz Delta-8 w Teksasie. Przesłanką do prawnego odwołania jest to, że ustawodawcy nie zrobił to dobrze. Jeśli dokonujesz znaczących zmian w prawie, jest proces. Nie szybka poprawka do ustawy i pchanie go przez bez wsparcia publicznego lub wiedzy.

Czy teksańscy ustawodawcy chcieli ją przeforsować, nie dając jej szansy na pojawienie się na karcie wyborczej w listopadzie 2022 roku? Tak właśnie uważa wiele osób. Bo gdyby głosowanie na Delta-8 miało trafić na kartę wyborczą jesienią przyszłego roku, są szanse, że wyborcy poparliby legalizację.

Dlatego też ustawodawcy w Teksasie byli zdesperowani, aby utrzymać jakiekolwiek pytanie stanowe dotyczące reformy marihuany poza listą wyborczą. Ostatnie badania opinii publicznej wykazały, że ponad 60% Teksańczyków popiera legalizację marihuany do wszelkich zastosowań, nie tylko medycznych.

Czy Teksańczycy w ogóle wiedzą, że Delta-8 jest teraz nielegalna?

Jednym z niebezpieczeństw związanych z próbą pospiesznego wprowadzenia zakazu Delta-8 jest to, że nie było wystarczająco dużo czasu, aby poinformować sprzedawców o Delta-8. I poinformować konsumentów, że nie jest to już legalne. Ludzie kupowali Delta-8 drogą pocztową, co jest teraz przestępstwem. Jeszcze kilka tygodni temu było to całkowicie legalne i chronione.

Teksańscy ustawodawcy nie wykonali dobrej roboty informując mieszkańców, że Delta-8 nie jest już legalna. Ludzie, którzy wiedzą najwięcej o zakazie, są bez wątpienia zatrudnieni w stanowej branży konopnej lub medycznej marihuany.

Ludzie w Teksasie zostaną aresztowani i oskarżeni o posiadanie THC za posiadanie Delta-8. I mogą nawet nie wiedzieć, że łamią prawo. Ale czy to ma znaczenie w stanie, w którym CBD właśnie stało się "prawnie w porządku" do użycia w 2019 roku. Teksas może być kapitanem przemysłu i gospodarczym juggernautem, ale dostaje ocenę niedostateczną w reformie konopi indyjskich. I dostęp do alternatywnych naturalnych leków dla pacjentów.

Teksas przewodzi również w kraju z największą liczbą obywateli za kratkami. Na początku 2021 roku było 154 479 Teksańczyków odsiadujących wyrok. Pierwsze miejsce pod względem liczby osadzonych zajmuje Luizjana (683 na 100 000), ale Teksas aresztuje rocznie 520 na 100 000 mieszkańców.

Niektóre miasta wprowadziły politykę, która uniemożliwia organom ścigania wykorzystywanie jakichkolwiek środków w celu oskarżania obywateli o ilości na użytek własny. Ale dekryminalizacja nie jest legalizacją. A grzywna dotyczy zazwyczaj tylko osób, które po raz pierwszy popełniły wykroczenie i posiadają mniej niż 1-2 uncje marihuany.

(Deposit Photos)

Jakie są obecnie kary za posiadanie THC w Teksasie?

Ponieważ Delta-8 była technicznie legalna, mieszkańcy Teksasu prawdopodobnie mają w domu o wiele więcej niż dwie uncje. Na przykład, jedna butelka nalewki to jedna uncja THC. Wkłady Vape również zawierają około jednej uncji.

Ale jedna butelka gumek może mieć nawet cztery uncje. Jedna butelka gumek Delta-8 wystarczy, aby wysłać Cię do więzienia na 1-2 lata. W Teksasie kary za posiadanie marihuany lub jakiejkolwiek pochodnej THC (syntetycznej lub innej) są surowe:

  • 2 uncje mniej to wykroczenie zagrożone karą 180 dni więzienia i grzywną w wysokości 2000 dolarów.
  • 2-4 uncje to wykroczenie, za które grozi kara do jednego roku pozbawienia wolności i grzywna w wysokości 4000 dolarów.
  • Więcej niż cztery uncje do pięciu funtów jest przestępstwem z obowiązkową grzywną w wysokości 10.000 dolarów i karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Więc na razie, Teksańczycy, zamiast "palić, jeśli masz", dobrze jest bezpiecznie pozbyć się swoich produktów Delta-8. I wierzcie w nadzieję, że proces apelacji prawnej zakończy się sukcesem, odliczając czas do wyborów parlamentarnych w listopadzie 2022 roku.

Czy prawdziwy program medycznej marihuany jest na horyzoncie dla Teksasu?

Zakazując Delta-8, prawodawcy być może wyświadczyli Teksańczykom przysługę. Ponieważ teraz zarówno sprzedawcy, jak i pacjenci są zmotywowani do zrobienia kolejnego kroku. Dążcie do reformy konopi w Teksasie i stwórzcie model podobny do tego z Oklahomy i Arkansas dla pacjentów potrzebujących medycznej marihuany.

Pewne przesunięcia w fotelach i możliwa zmiana przywództwa stanowego mogą szybko posunąć naprzód reformę prawną konopi indyjskich w Teksasie. Teksańczycy powinni pamiętać, że legalizacja marihuany i syntetyków takich jak Delta-8 jest ważna dla waszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Poprzyjcie kandydata, który chce poprowadzić bardzo potrzebną reformę marihuany w Teksasie.

Featured Image: Canva