Wiadomości o marihuanie - 31 grudnia, 2021

Posted by Lori Ann Reese on 12/31/2021 in Aktualności

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

W tym tygodniu w wiadomościach o marihuanie. Mieszkańcy Montany mają się na co cieszyć1 stycznia. Rozpocznie się sprzedaż marihuany rekreacyjnej w tym stanie. Ale czy produkty do użytku dorosłych będą dostępne w każdej jurysdykcji w całym stanie?

Obrońcy Teksasu wygrali kolejną decydującą bitwę w sądzie, aby chronić status prawny produktów Delta-THC w tym stanie. Produkty Delta-8 i Delta-10 są nadal legalne w sprzedaży i zakupie dla dorosłych. Jednak od stycznia rozpocznie się nowa walka o ich ponowne zakazanie.

Lamborghini wprowadza na rynek nową markę luksusowych napojów. Oraz odpowiedzi na pytania dotyczące sezonowej choroby afektywnej (SAD) i możliwości wypróbowania marihuany pod nadzorem lekarza w przypadku objawów. Wszystko to i więcej w naszym przeglądzie wiadomości MarijuanaDoctors.com na 31 grudnia 2021 roku.

Rekreacyjna marihuana pojawi się w Montanie w tym tygodniu

Wyborcy z Montany poparli legalizację marihuany do użytku dorosłego (rekreacyjnego) w głosowaniu w listopadzie 2020 roku. A teraz, w styczniu 2021 roku, rozpocznie się sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych. A wraz z nią kilka ważnych nowych zmian w zasadach i przepisach dotyczących konopi indyjskich w stanie.

Przeczytaj: "Montana Recreational Cannabis Sales Start January 1, 2022"

Marijuana News: To może być coś więcej niż tylko "styczniowy blues"

Czy wiesz, że sezonowa choroba afektywna (SAD) dotyka od 0.5% do 3% Amerykanów? A w przypadku osób, u których zdiagnozowano poważne zaburzenia depresyjne, SAD zaostrza objawy nawet u 25% osób.

Dla niektórych osób, leki na receptę w połączeniu z terapią światłem i rozmową może być rozwiązaniem. Ponieważ może to pomóc złagodzić objawy. Ale to nie działa dla wszystkich. A niektórzy ludzie znajdują ulgę, stosując się do nadzorowanego przez lekarza planu leczenia medyczną marihuaną.

Przeczytaj: "Jak używać marihuany do walki z sezonowym zaburzeniem afektywnym".

Od zera do 60 w jednym kubku? Lamborghini wprowadza na rynek nowy luksusowy napój CBD

Kiedy myślisz o kawie, czy myślisz o Lamborghini? Legendarny producent samochodów sportowych ma już linię luksusowych napojów lifestyle'owych. A teraz, Torino Lamborghini wprowadziło nową markę kawy, która jest nasączona CBD.

Dlaczego chciałbyś się obudzić, a nie upiec z niepsychoaktywną kawą? Ponieważ niektóre badania kliniczne sugerują, że CBD + kofeina dobrze ze sobą współpracują. Kannabidiol może przeciwdziałać negatywnym skutkom kofeiny, w tym tremie, bólom głowy i uczuciu kofeinowego krachu.

Przeczytaj: "Lamborghini uruchamia produkty kawowe CBD".

Marijuana News" Runda druga wygrana w Sądzie Najwyższym Teksasu: Delta-THC nadal legalna w stanie Lonestar

W Teksasie, walka o utrzymanie legalności produktów Delta-THC rozgorzała od października. To właśnie wtedy wszedł w życie pierwszy zakaz dotyczący vapów i edibles z Delta-8 i Delta-10 THC. Jednak obrońcy, w tym producenci Delta-THC i producenci konopi w Teksasie, walczą w Sądzie Najwyższym.

Władze sanitarne Teksasu chcą wprowadzenia stałego zakazu stosowania Delta-THC. Twierdzą one, że nie jest to legalne, ponieważ półsyntetyczne produkty THC przekraczają maksymalny limit 0,30%, aby uznać je za konopie. Jednak zwolennicy produktów Delta-THC nie zgadzają się z językiem zarówno federalnego, jak i stanowego prawa konopnego.

To, czy produkty Delta-THC pozostaną legalne w Teksasie, dopiero się okaże. Walka w sądzie i apelacjach będzie kontynuowana w styczniu 2022 roku. Czy Teksańczycy stracą prawo do wyboru Delta-THC jako alternatywy dla medycznej marihuany o maksymalnej zawartości 1% THC dostępnej dla pacjentów?

Przeczytaj: "Sąd Najwyższy Teksasu chroni status prawny produktów Delta-THC (ponownie)".