THC-O Could Be a "Matrix-Like" Marijuana Experience

Posted by Lori Ann Reese on 01/18/2022 in Prawo dotyczące konopi indyjskich

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Czy widziałeś już film "Matrix Zmartwychwstanie"? Bez spoilerów, jeśli nie. Ale na pewno był to film z pogranicza umysłu i trippy. W zależności od odmiany marihuany, którą spożywasz, twoje doświadczenie może być podobne do niebieskiej pigułki z Matrixa, z zadowoloną ambiwalencją i nastawieniem na status quo. Prawdopodobnie byłaby to Indica. Albo czerwona pigułka, która byłaby stanem przebudzenia i czujności. Witaj Sativa lub THC-O, jeśli legalne zioło nie jest dostępne w twoim stanie.

Istnieją nowe szczepy hybrydowe opracowywane każdego roku. Najlepsze szacunki wahają się w okolicach 730 typów w 2021 roku. Ale poza szczepami, pojawiają się różne rodzaje organicznych, półsyntetycznych i syntetycznych analogów THC. A niektóre z nich mogą oferować psychodeliczne doznania.

Kalifornia jest jedną z jurysdykcji, gdzie można znaleźć THC-0 lub THC-O-acetate. Jest to syntetycznie opracowana forma THC. I w porównaniu do tradycyjnej półsyntetycznej Delta THC (jak Delta-8 lub Delta-10), może mieć ponad trzykrotnie większą moc.

Ludzie, którzy mieszkają w jurysdykcjach z ograniczonym dostępem do marihuany, często wybierają produkty Delta-THC. Są one kolejną, najlepszą rzeczą. Ale półsyntetyczne vapes Delta-8 i Delta-10 THC, kamienie księżycowe, czy edibles nie są tak silne jak większość szczepów marihuany. I dla wielu osób szybciej się rozpraszają (lub zużywają).

Produkty Delta-THC są łatwe do znalezienia, ponieważ większość stanów je zalegalizowała. Mogą być również bardziej przystępne cenowo w porównaniu z produktami sprzedawanymi w sklepach z marihuaną. Efekty psychoaktywne Delta-THC są łagodne. Ale THC-O może być ogromnym syntetycznym korektorem i wypełnić tę lukę.

Canva

Czym jest THC-O i jak jest produkowany?

Istnieje organiczne lub naturalne THC, które występuje w kwiatach konopi. Ale THC-O nie jest substancją występującą naturalnie. Octan THC-O, z chemicznego punktu widzenia, jest bliźniaczo podobny do THC. Nadal jest to kannabinoid, ale jego wytworzenie z konopi wymaga wieloetapowego procesu.

Jest tylko jeden sposób, w jaki THC-O może być legalne w jurysdykcjach, w których marihuana nie jest zalegalizowana (do użytku medycznego lub rekreacyjnego). I to jest uzyskanie go z konopi. Pamiętaj, że ustawa rolna z 2018 roku uchwalona przez byłego prezydenta Donalda Trumpa zalegalizowała THC w wysokości 0,30% pochodzące z konopi. To doprowadziło do gwałtownego wzrostu produktów Delta-THC, a teraz, THC-O jako opcji półsyntetycznych i syntetycznych.

Proces tworzenia THC-O wymaga pewnych umiejętności na poziomie chemika i sprzętu laboratoryjnego, aby wykonać następujące kroki:

 • Kannabidiol (CBD) jest ekstrahowany z pąków konopi, które mają 0,30% THC lub niższą potencję.
 • Delta-8 THC jest ekstrahowana z CBD pochodzącego z konopi.
 • Rozpuszczalnik złożony z estrów THC i bezwodnika octowego jest nakładany na Delta-8. To (niestety) usuwa całą zawartość terpenów i flawonoidów, pozostawiając izolat THC-O. I ma on gęstą konsystencję.

Ekstrakcja i syntetyczna obróbka zwiększa moc THC. A wraz ze wzrostem potencji pojawiają się silniejsze efekty psychoaktywne. Kiedy więc słyszy się o pewnych rodzajach THC, które mogą stymulować reakcje psychodeliczne, THC-O ma taki potencjał. Za ułamek kosztów wysokiej mocy Delta-9 THC (marihuana) lub półsyntetycznych pochodnych, takich jak D-10 lub D-8.

Canva

Zalety stosowania THC-O (i czego się spodziewać)

Dlaczego miałbyś rozważać użycie półsyntetycznego lub syntetycznego produktu THC, skoro możesz dostać konwencjonalną marihuanę w lokalnej aptece? Istnieją trzy główne zalety, o których powinieneś wiedzieć, jeśli rozważałeś spróbowanie THC-O.

1. THC-O ma wyższą moc niż Delta-8 lub marihuana

Jest wielu pacjentów, którzy żyją na obszarach z bardzo restrykcyjnym programem medycznej marihuany lub bez legalnego dostępu do niej - ludzi, którzy żyją z wyniszczającymi chorobami przewlekłymi i objawami, które zakłócają codzienne życie.

Popularność półsyntetycznych i syntetycznych produktów THC, takich jak Delta-8 lub THC-O to przede wszystkim kwestia dostępności. W większości stanów pozostaje ona legalną opcją dla osób, które chcą ją stosować terapeutycznie. Lub rekreacyjnie. Ale dla ludzi, którzy cierpią na chroniczny ból, niektóre z alternatywnych opcji THC nie są wystarczająco silne lub mocne. Jednakże, THC-O może rozwiązać ten problem z 3X mocą Delta-9 (marihuana) i 5x mocą Delta-8 THC.

2. Efekty psychodeliczne mogą być terapeutyczne dla niektórych schorzeń psychicznych

Wysoka moc i struktura chemiczna THC-O oznacza "większe" prawdopodobieństwo wystąpienia efektów psychodelicznych. Poza zastosowaniem rekreacyjnym, może to być skuteczne w celach leczniczych. Szczególnie dla osób, które cierpią na poważne schorzenia, takie jak zespół stresu pourazowego, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, depresja oporna na leczenie i inne.

Ketamina i psylocybina (grzyby magiczne) są legalne w leczeniu zdrowia psychicznego pod nadzorem lekarza. Jednak te terapie mogą być również drogie, jeśli są prowadzone w warunkach klinicznych. Używanie THC-O i potencjalna reakcja psychodeliczna powinny być najpierw omówione z lekarzem, jeśli masz schizofrenię lub inne zaburzenia psychiczne.

3. THC-O może pomóc pacjentom, którzy stali się tolerancyjni na marihuanę

Z czasem badania kliniczne sugerują, że u osób stosujących marihuanę w celach leczniczych może rozwinąć się tolerancja. Dlatego też rozpoczęcie leczenia od marihuany o niższej mocy powinno być częścią planu leczenia, ponieważ będziesz mógł powoli zwiększać poziom mocy marihuany, którą stosujesz do leczenia objawów.

THC-O nie wykazuje jednak tolerancji na konwencjonalne kannabinoidy. Jest to syntetyczne THC i chociaż wiąże się z receptorami CB1 i CB2 w ten sam sposób, organizm przetwarza je w inny sposób. Pacjenci, u których rozwinęła się tolerancja na medyczną marihuanę, czyli Delta-8 THC, mogą odczuwać większą ulgę stosując THC-O do uśmierzania bólu i łagodzenia objawów. Nie ma jednak długoterminowych badań na ludziach dotyczących regularnego stosowania syntetycznego THC. Nie ma też wystarczających dowodów, aby stwierdzić, czy jest to bezpieczny wybór dla pacjentów, jeśli chodzi o codzienne stosowanie.

Canva

Gdzie można znaleźć THC-O

Niektóre stany zakazały wszystkich syntetycznych i półsyntetycznych alternatywnych produktów THC. Od sierpnia 2021 r. 18 stanów zakazało sprzedaży, zakupu lub posiadania alternatywnego THC.

Trwa walka prawna, aby zapobiec zakazowi półsyntetycznych i syntetycznych produktów THC w Teksasie. Pozostają one jednak (w momencie pisania tego tekstu) legalne. Stany, w których nie można kupić Delta-8, Delta-10, lub THC-O vape, edibles, żywic do dabbingu, nalewek, lub kamieni księżycowych to:

 • Alaska
 • Arizona
 • Arkansas
 • Kolorado
 • Connecticut
 • Delaware
 • Kentucky
 • Idaho
 • Iowa
 • Michigan
 • Mississippi
 • Montana
 • Nowy Jork
 • Północna Dakota
 • Rhode Island
 • Utah
 • Vermont
 • Washington

We wszystkich pozostałych stanach produkty Delta-THC i THC-O można kupić online i dostarczyć bezpośrednio do domu. Dowód pełnoletności jest wymagany przy zakupach online. A biorąc pod uwagę federalny status prawny tych produktów na mocy ustawy Farm Act 2018, nie są one nielegalne do wysyłki za pośrednictwem kuriera lub USPS.