W składzie oleju z konopi znajduje się bardzo dużo kwasów omega 3 oraz omega 6, które wykazują naprawdę dobroczynne działanie na nasz organizm.

Kwasy Omega 3, i 6 Kwasy tłuszczowe nienasycone w naszym organizmie są rzeczywiście niezbędne, ale nasz organizm ich nie syntezuje, dlatego należy mu je dostarczyć razem z pożywieniem. Badania wskazują, że najczęściej ich brakuje, ponieważ nasza dieta jest niewłaściwa. To jednak niezwykle niekorzystne dla naszego organizmu, ponieważ nienasycone kwasy tłuszczowe mają wiele funkcji w całym naszym ustroju i jak się okazuje często decydują o pewnych procesach życiowych, dlatego trzeba dbać o ich obecność w organizmie. - mają one pozytywne działanie na zmniejszenie złego cholesterolu oraz zwiększenie poziomu dobrego. Działają dobroczynnie na nasze żyły oraz układ krążenia i chronią przed chorobami. Jeśli spożywa się takie kwasy można chronić swoje serce przed zawałem - to doskonały dodatek, który może poprawić pracę naszego mózgu oraz układu nerwowego.

DHA składnik kory mózgowej Znaczenie ma tutaj składnik określony jako DHA, ponieważ na nim zbudowana jest nasza kora mózgowa. Uważa się, że ta substancja ma istotne znaczenie i jest niezbędna do tego, by nasz wzrok dobrze pracował - kwasy odpowiadać mogą za tworzenie się gospodarki hormonalnej na odpowiednim poziomie a to dla pracy naszego organizmu na pewno ma swoje istotne znaczenie - jeśli spożywa się regularnie takie olej to można liczyć, że po kilku tygodniach nasza skóra będzie wyglądać lepiej a po kilku miesiącach będziemy mieli silniejsze włosy oraz paznokcie. - kwasy działają pozytywnie na nasze stawy i mogą leczyć stany zapalne w kręgosłupie. Dzięki swojemu działaniu mogą również łagodzić te objawy, które związane są z reumatyzmem - mimo, że są to kwasy tłuszczowe to jednak osoby odchudzające się powinny o nich pamiętać ponieważ mają one pozytywne działanie na nasz organizm. Stabilizują poziom glukozy we krwi i jednocześnie będą gwarantowały spalanie tłuszczów, które dla naszego organizmu są niekorzystne. Same zaś nie odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej. - jeśli będzie się regularnie przyjmować takie kwasy tłuszczowe można chronić swój organizm przed bakteriami i wzmacniać swoją odporność.