Sprzedaż środków nasennych spada, gdy trawka staje się legalna

Posted by Marihuana Doctors on 12/16/2019 in Medyczna marihuana

Aktualizacja 21 stycznia 2020 r. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

W miarę otwierania dyspenserów marihuany, sprzedaż leków na sen dostępnych bez recepty spada, co sugeruje, że wiele osób cierpiących na bezsenność woli samodzielnie leczyć się konopiami indyjskimi niż przyjmować środki farmaceutyczne. Badanie, opublikowane w czasopiśmie Complimentary Therapies in Medicine, oceniło sprzedaż leków nasennych dostępnych bez recepty przed i po uchwaleniu w Kolorado prawa legalizującego rekreacyjną marihuany.

Udział w rynku środków nasennych w porównaniu w porównaniu do wszystkich leków OTC wzrastał przed legalizacją marihuany rekreacyjnej, ale po otwarciu punktów sprzedaży trend się odwrócił, a udział w rynku spadł o 236%.

Wyniki te potwierdzają dowody na to, że że wiele osób używa marihuany do leczenia bezsenności, mimo że nie jest to szczególny w żadnym stanie prawnym dotyczącym medycznej marihuany.

Według autorów badania, wyniki sugerują, że "przynajmniej niektórzy nabywcy rekreacyjni używają konopi w celach terapeutycznych, a nie rekreacyjnych".