Jak zrobić własną herbatę z konopi?

Posted by Lori Ann Reese on 09/15/2021 in Przepisy z konopi indyjskich

Zaktualizowano 17 września 2021 r. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer.

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, ludzie skupiają się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Posiadanie silnego układu odpornościowego jest najlepszą obroną przed jakimikolwiek wirusami lub infekcjami bakteryjnymi. Może również obniżyć ryzyko rozwoju chorób przewlekłych i objawów.

Czy wiesz, że na naszej planecie istnieje tylko jedna roślina herbaciana? To prawda! Krzew herbaciany Camellia sinensis należy do rodziny wiecznie zielonych krzewów Theaceae. Z tego samego gatunku pochodzą autentyczne herbaty, takie jak herbata zielona, oolong, czarna i biała.

Istnieją też inne "herbaty", które w rzeczywistości nie są herbatą, lecz kombinacją jadalnych kwiatów i ziół, o których wiadomo, że mają właściwości lecznicze. Należą do nich takie rośliny, jak rumianek, mięta, imbir, tymianek i wiele innych.

Zmiany zdrowotne nie muszą być duże, aby zrobić różnicę. W rzeczywistości, eksperci zalecają, aby zacząć od jednej małej zmiany. Jeśli jesteś przyzwyczajony do picia napojów o wysokiej zawartości kofeiny lub słodzonych napojów bez wartości odżywczych, kilka szklanek lub filiżanek herbaty dziennie może stać się nowym, pozytywnym, zdrowym nawykiem.

Gorąca lub zimna herbata może być również świetnym sposobem na przyjmowanie medycznej marihuany. Jeśli eksperymentujesz, tworząc w domu swoje własne kulki, nie zapomnij o napojach z dodatkiem marihuany. Popijanie marihuany może sprawić, że przyjmowanie jej będzie łatwiejsze (i smaczniejsze).

Herbata ma ciekawe (i makabryczne) historie pochodzenia

Te suszone liście mają duże znaczenie w wielu częściach świata. Ale czy kiedy myślisz o herbacie, myślisz o Brytyjczykach? Być może w Wielkiej Brytanii herbata stała się oficjalnym napojem, ale popularność zyskała tam dopiero wXVII

wieku.

Pierwsze wzmianki o ludziach pijących (i lubiących) herbatę pochodzą zIII wieku. Był to tekst Hua Tuo o lekarstwach i terapiach medycznych. WXVI

wieku herbatę do Ameryki Północnej przywieźli kupcy i duchowni z Portugalii. Brytyjczycy wprowadzili herbatę do Indii, aby konkurować z Chinami, które miały monopol na jej eksport.

Z czasów dynastii Tang wywodzi się pradawna legenda o herbacie. Bodhidharma (mnich i bóstwo, który założył buddyzm Chan) zasnął, medytując przed ścianą. Zgodnie z legendą, obudził się dziewięć lat później. Zdenerwowane tym, że zatracił się na tyle lat w medytacji, bóstwo najwyraźniej odcięło mu powieki i rzuciło je na ziemię. Tam natychmiast się ukorzeniły i wyrosły z nich krzewy herbaciane.

Również w czasach dynastii Tang (618-906 n.e.) powstała Cha Jing (Klasyka herbaty), będąca w zasadzie antologią "herbata dla głupców". Opisywano w niej, jak uprawiać krzewy herbaciane, przetwarzać je i prawidłowo przygotowywać gorącą herbatę do picia. Dynastia Tang była tak zafascynowana herbatą, że używała jej nawet jako waluty. Wysokiej jakości liście herbaty po zaparzeniu prasowano w cegły.

Korzyści zdrowotne wynikające z codziennego picia herbaty

Mity o korzyściach leczniczych płynących z picia herbaty są w rzeczywistości prawdziwe. Kupując herbatę wysokiej jakości, otrzymuje się garbniki i polifenole (katechiny i epikatechiny), które zwiększają przemianę materii i mogą pomóc w utracie wagi.

Ogólnie rzecz biorąc, herbaty najwyższej jakości nie można znaleźć w lokalnym sklepie spożywczym. Chcesz mieć "dobre rzeczy", aby uzyskać maksymalne korzyści ze zdrowych ziół. Jak wiadomo, terpeny i flawonoidy z czasem ulegają degradacji. Aby znaleźć herbatę najwyższej jakości do celów leczniczych, należy kupować świeżą herbatę liściastą w specjalistycznych sklepach z herbatą lub w sklepach ze zdrową żywnością.

Codzienne picie herbaty przynosi wiele korzyści dla zdrowia. Oto pięć powodów, dla których herbata jest tak dobra dla Ciebie:

(Deposit Photos)

1. Herbata z konopi zawiera duże ilości przeciwutleniaczy

Każdego dnia Twoje ciało absorbuje rzeczy, które szkodzą Twojemu zdrowiu. Żywność, woda, zanieczyszczone powietrze i inne rzeczy, z którymi się stykamy, zawierają wolne rodniki na poziomie komórkowym. Pomyśl o nich jak o najeźdźcach, którzy zaprzęgają się do zdrowych komórek i uszkadzają je.

Szkody, jakie wolne rodniki wyrządzają komórkom, nazywamy utlenianiem. Wszyscy powinniśmy szukać żywności i napojów bogatych w antyoksydanty, aby zmniejszyć szkody, jakie wolne rodniki wyrządzają naszym komórkom. Kiedy komórki ulegają mutacji na skutek działania wolnych rodników, wzrasta ryzyko rozwoju chorób przewlekłych, takich jak choroba Leśniowskiego-Crohna, cukrzyca, rak i inne.

Hibiskus (flor de Jamaica) jest odmianą herbaty o najwyższej zawartości naturalnych przeciwutleniaczy. Po aktywacji gorącą wodą, herbata z hibiskusa zawiera 400% więcej antyoksydantów niż herbata zielona lub czarna.

2. Pomaga w trawieniu

Czy wiesz, że herbata może naprawdę pomóc, jeśli doświadczasz rozstroju trawienia? Dobrej jakości herbata może wspomóc Twój metabolizm i pomóc w przetwarzaniu bogatych pokarmów w przewodzie pokarmowym. Picie kilku filiżanek herbaty dziennie może również pomóc Ci zmniejszyć wzdęcia.

Niektóre z najlepszych herbat do wyboru na rozstrój trawienny to:

  • Imbir
  • Korzeń mniszka lekarskiego
  • Korzeń lukrecji
  • Mięta pieprzowa
  • Oolong
  • Zielona herbata

Garbniki w herbacie wiążą się zarówno z węglowodanami, jak i białkami w żywności. Pomaga to zmniejszyć podrażnienia w przewodzie pokarmowym. Jednak u niektórych osób z alergiami pokarmowymi lub wrażliwymi tkankami przewodu pokarmowego mogą wystąpić mdłości lub bóle brzucha w przypadku reakcji na herbatę z dużą zawartością garbników. Zacznij od rozcieńczonych lub mniej skoncentrowanych filiżanek herbat na trawienie, aby sprawdzić, jak dobrze Twój organizm będzie je tolerował.

3. Obniża ryzyko wystąpienia niektórych chorób przewlekłych

Ponieważ herbata ma silne właściwości przeciwzapalne, może oferować pewną profilaktyczną ochronę przed chorobami, które są spowodowane przewlekłym stanem zapalnym. Obejmuje to zaburzenia żołądkowo-jelitowe, takie jak GERD, choroba Leśniowskiego-Crohna, cukrzyca, celiakia, a nawet pomaga chronić żołądek przed wrzodami.

Nie było również ostatnie badania w celu ustalenia, czy zielona herbata może pomóc chronić ludzi przed zakażeniem wirusem Covid-19. W badaniu klinicznym, zielona herbata została zauważona do tłumienia niektórych reakcji zapalnych spowodowanych przez coronavirus (burza cytokin). Badanie sugeruje, że zielona herbata może również pomóc w zwalczaniu infekcji sepsy i zwłóknienia płuc.

4. Może pomóc w utracie wagi

Prawdopodobnie widziałeś wiele reklam herbat dietetycznych. Magiczne herbaty odchudzające sprzedają się całkiem dobrze, ponieważ mogą zapewnić korzyści. Niektórzy Amerykanie nie wiedzą jednak, że korzyści z odchudzania, jakie daje "herbata dietetyczna", można osiągnąć również poprzez codzienne picie zwykłej herbaty.

Niektóre z nauki za herbaty utrata masy ciała jest poprawne. Kofeina i katechiny z herbat kofeinowych zwiększyć metabolizm. To, w połączeniu z kofeiną, może pomóc Ci spalić więcej kalorii. Katechiny pomagają również organizmowi skuteczniej rozkładać tłuszcz.

5. Przynosi naturalną ulgę w stanach lękowych

Jeśli cierpisz na lęk kliniczny i trudno jest Ci poradzić sobie z objawami lęku, niektóre rodzaje herbat mogą Ci pomóc. Prawdopodobnie słyszałeś o herbatach ziołowych, które dobrze jest pić przed snem. Są to rodzaje, które zawierają więcej relaksujących i odstresowujących terpenów, a mniej kofeiny.

Czy pijesz swoją mrożoną lub gorącą herbatę z dużą ilością cukru? Przygotuj się na złe wieści, ponieważ tracisz prawie wszystkie zdrowe korzyści płynące z picia herbaty, gdy dodajesz do niej cukier. To tyle, jeśli chodzi o oficjalny "zdrowy" napój południowych Stanów Zjednoczonych. Jeśli jesz poza domem, najlepiej zamówić mrożoną herbatę z cytryną i owocami mnicha lub słodzikiem stewią.

(Deposit Photos)

Jakie rodzaje herbat i ziół przynoszą najwięcej korzyści zdrowotnych?

Jeśli jesteś pasjonatem kupowania najlepszej jakości herbaty, możesz wybrać się na specjalną wycieczkę do emporium lub sklepu specjalistycznego. Znajdziesz tam ogromny wybór herbat organicznych. A większość sklepów pozwoli Ci mieszać i dopasowywać, aby stworzyć własne herbaty ziołowe też.

Kiedy wejdziesz do środka, przygotuj się jednak na terpenowy szum. Zapach wszystkich świeżych, sypkich herbat i ziół może sprawić, że poczujesz się bardziej czujny lub zrelaksowany. W herbaciarniach można również obejrzeć próbki każdej herbaty i zaproponować różne rodzaje, które mogą pomóc w leczeniu przewlekłego bólu, migren, zmęczenia i innych objawów.

Spośród różnych odmian herbat te są znane z tego, że przynoszą korzyści zdrowotne:

1. Herbata zielona

Zielona herbata jest jednym z najpopularniejszych rodzajów i uważa się, że ma właściwości lecznicze. Jest ona również bogata w terpeny, w tym beta-kariofilen, D-Limonen, Geraniol, Myrcene i Humulene. Badanie z 2017 r. opublikowane w Journal of American Chemical Society wykazało, że jeden unikalny polifenol występujący w zielonej herbacie (galusan epigallokatechiny) może obniżyć ryzyko rozwoju choroby Alzheimera.

2. Herbata jaśminowa

Istnieje wiele korzyści zdrowotnych, które może zapewnić picie herbaty jaśminowej. Ale jednym z interesujących aspektów herbaty jaśminowej jest to, że może ona pomóc zabić Streptococcus mutans. To jest bakteria, która produkuje kwas, który pogarsza szkliwo zębów. Regularne picie herbaty jaśminowej może pomóc w zapobieganiu próchnicy zębów. Możesz również używać jej jako codziennego płynu do płukania jamy ustnej.

Chcesz być zrelaksowany, ale także skoncentrowany i czujny? Herbata jaśminowa zawiera aminokwas o nazwie L-teanina. Powoduje on, że organizm uwalnia coś, co nazywa się kwasem gamma-aminomasłowym (GABA). Jest to neuroprzekaźnik, który pomaga zredukować stres.

Ale kiedy L-teanina i kofeina są połączone, zwiększają funkcjonowanie mózgu, stymulując zarówno dopaminę, jak i serotoninę. Może również pomóc w lepszym zapamiętywaniu pamięci krótkotrwałej. To sprawia, że herbata jaśminowa jest idealna do picia w ciągu dnia, gdy jesteś w pracy lub w biegu.

3. Południowoafrykańska Rooibos (herbata czerwona)

Południowoafrykańska rooibos, czyli czerwona herbata, ma wysoką zawartość przeciwutleniaczy. Herbata ta zawiera unikalne polifenole, takie jak aspalatyna. Flawonoid aspalatyna został po raz pierwszy odkryty lub wyizolowany w 1965 roku i poddany badaniom. Aspalatyna może mieć właściwości przeciwcukrzycowe, jeśli jest stosowana codziennie.

Wewnątrz afrykańskiej rośliny Rooibos i herbaty są elementy, które pomagają chronić komórki i zapobiegać uszkodzeniom spowodowanym przez wolne rodniki. To może również zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób przewlekłych i zapalnych, takich jak rak, cukrzyca i choroby serca.

4. Herbata z hibiskusa

Hibiskus, który nie jest herbatą, lecz tisane lub herbatą ziołową, zapewnia moc korzyści leczniczych. Do produkcji herbaty używa się kielichów, ale herbatę z hibiskusa można przygotować z każdej części rośliny. Niektóre badania sugerują, że herbata z hibiskusa może korzystnie wpływać na układ krążenia.

Herbata może pomóc w regulacji skurczowego i rozkurczowego ciśnienia krwi. A polifenole znalezione w liściu hibiskusa mogą pomóc w zabiciu komórek raka skóry, zgodnie z badaniem klinicznym opublikowanym w 2015 roku. Drugie badanie z 2015 roku sugerowało również, że herbata z hibiskusa może pomóc w spowolnieniu wzrostu komórek raka prostaty.

Możesz dostać za dużo dobrej rzeczy. Wszystkie wysokiej jakości herbata powinna być postrzegana jako suplement leczniczy. Umiarkowane lub bezpieczne spożycie dla dorosłych wynosi 3-4 filiżanki (24-32 uncje płynne dziennie). Picie większej ilości może powodować skutki uboczne, takie jak bóle głowy, niepokój, bezsenność i problemy z trawieniem.

Pamiętaj, aby zawsze skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek nowego suplementu lub radykalnej zmiany diety. Wszystkie herbaty wysokiej jakości zawierają ekstrakty, które mogą być przeciwwskazane w przypadku przyjmowania leków na receptę. Traktuj herbatę jak suplement diety i upewnij się, że nie koliduje ona z przyjmowanymi obecnie lekami.

Zaparz własną mrożoną herbatę z konopi i oznacz ją dla bezpieczeństwa.

Herbata jest wygodnym, zdrowym napojem. Można ją łatwo podgrzać bez utraty smaku (w przeciwieństwie do kawy). Można dodać do niej więcej sypkich liści i zalać gorącą wodą, aby pić ją przez cały dzień. Resztki gorącej herbaty można oczywiście wykorzystać do przygotowania później pysznej domowej herbaty mrożonej.

Na Południu prawie do wszystkiego, co zamawia się w restauracji, podaje się galon słodkiej herbaty. W innych częściach Stanów Zjednoczonych słodka herbata jest nieco mniej popularna. Jeśli picie gorącej herbaty nigdy nie będzie Twoją pasją, dlaczego nie trzymać w lodówce dzbanka z zaparzoną słodką herbatą?

Zaparzona herbata może być przechowywana w lodówce do pięciu dni. Zaparzoną mrożoną herbatę przechowuj w szczelnym pojemniku. A jeśli mieszkasz z innymi ludźmi, umieść na tym pojemniku dużą etykietę. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, jest potknięcie się Twojej mamy po wypiciu wysokiej zimnej szklanki, gdy nie patrzysz.

Jeśli wolisz gorącą herbatę, możesz parzyć luźne liście (przepisy poniżej) i cieszyć się nimi. Jeśli jednak nie skończysz całego naczynia, możesz przelać ją do pojemnika i cieszyć się nią później z lodem.

(Deposit Photos)

Jak zrobić własną herbatę z konopi?

Jeśli masz szczęście, mieszkasz w pobliżu herbacianego emporium. Rynki azjatyckie są również doskonałym miejscem, gdzie można znaleźć wysokiej jakości herbaty sypane, które można mieszać i łączyć. W większości sklepów specjalistycznych można spotkać sommeliera herbacianego, czyli specjalistę, który poleci różne rodzaje herbat w zależności od Twoich celów zdrowotnych.

Krok 1: Wymieszaj suszoną herbatę

Jedną z najlepszych rzeczy w herbacie jest to, jak wiele jest jej smaków i odmian. Nie tylko "prawdziwych herbat", ale także odmian ziołowych. A to oznacza, że można wybrać wiele różnych rodzajów herbat, aby przygotować swoją popisową filiżankę.

W sklepie z herbatami warto obejrzeć różne suszone zioła, które można zmieszać z ulubioną herbatą. Na przykład, możesz chcieć zmieszać suszony ziołowy hibiskus z cytryną, aby dodać korzyści terpenów limonenu. Cytryna jest doskonałym dodatkiem, ponieważ limonen może poprawić nastrój, zmniejszyć stres, a także ma właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne.

Krok 2: Dekarboksylacja marihuany

Sposób dekarboksylacji marihuany nie ma znaczenia. Ważne jest, abyś pamiętał o użyciu aktywowanej marihuany. W przeciwnym razie jedyną rzeczą, jakiej doświadczysz w swojej herbacie, będzie cierpki posmak.

Sprawdź nasze wskazówki dotyczące dekarboksylacji marihuany w domu.

Krok 3: Rozdrobnij, pokrusz i zmiel swoją herbatę z konopi.

Rozdrobnij swoją dekarboksylowaną marihuanę. Niektórzy ludzie wolą rozdrobnić konopie, ponieważ uważają, że zwiększy to ich właściwości psychoaktywne. Ale ty parzysz konopie z innymi ziołami na herbatę. Gorąca woda wyekstrahuje THC-9 w dowolny sposób. Wybierz więc grubo lub gładko; nie będzie to miało większego znaczenia.

Krok 4: Przechowuj w szczelnym pojemniku

Słoiki Mason są najlepsze do przechowywania herbaty DIY wellness w domu. Mają hermetyczną pokrywę. Możesz też zajrzeć przez szkło i sprawdzić, czy nie ma w nich pleśni. Podczas gdy herbata ma bardzo wysokie właściwości przeciwgrzybicze, jeśli przechowujesz ją w pojemniku z jakimkolwiek rodzajem wilgoci, możesz dostać pleśń. Dlatego przed przechowywaniem herbaty należy sprawdzić, czy pojemnik jest suchy jak kość.

Przepisy na herbatę z dodatkiem konopi

Każdy domowy przepis na herbatę można przekształcić w napój nasączony konopiami indyjskimi. Ale niektóre przepisy zawierają kombinacje ziół, które naprawdę dobrze współpracują z kannabinoidami, jeśli chodzi o łagodzenie objawów bólu, niepokoju, bólów mięśni, bezsenności i innych dolegliwości.

Wyszukaliśmy kilka najciekawszych i najzdrowszych przepisów na domową herbatę. Oto kilka blogerów kulinarnych, którzy specjalizują się w robieniu herbat ziołowych, które możesz odkryć. I kilka niesamowitych przepisów!

  • "Jak zrobić własną herbatę ziołową" na The Spruce Eats
  • "52 przepisy na ziołową herbatę DIY" na No-Fuss Natural
  • "Zrób własne mieszanki herbat ziołowych" na Feasting at Home

Czy robienie własnej herbaty ziołowej od podstaw brzmi jak zbyt dużo pracy? Pamiętaj, że możesz również dodać nalewkę Delta-9 THC do swojej filiżanki herbaty w każdej chwili, jeśli jesteś w podróży lub chcesz pójść na skróty. Możesz też dodać do filiżanki łyżeczkę masła nasączonego konopiami indyjskimi.

Jaki rodzaj konopi kupić, aby zrobić herbatę?

Przygotowując herbatę z konopi, nie zapominaj, że nie musisz używać kwiatów najwyższej jakości, aby uzyskać dobre rezultaty. W rzeczywistości, do herbaty można używać łodyg konopi. Jeśli masz ścinki, łodygi z rośliny konopi, możesz je zdekarboksylować, zmiażdżyć i zmieszać z herbatą ziołową.

Nie marnuj swoich łodyg. A jeśli kupiłeś konopie, które zostały zasiane, zachowaj te nasiona! Chociaż nie chcesz dekarboksylować nasion konopi (zamieni to Twój piekarnik w przerażający przyjazny ogień), możesz je zmiażdżyć za pomocą młynka do kawy. Następnie dodaj proszek do swojej herbaty wellness. Nasiona zawierają cenne kwasy tłuszczowe, które są dobre dla Ciebie.

Przy wyborze odpowiedniego szczepu do herbaty warto rozważyć przygotowanie różnych odmian w zależności od efektu, jaki chce się uzyskać. Na przykład herbatę o niskiej zawartości kofeiny można łączyć z łagodną odmianą Indica, co sprzyja relaksowi i pomaga w bezsenności.

Ile marihuany należy dodać do herbaty ziołowej?

Istnieje ogólna zasada przy szacowaniu dawki THC. Dodajesz zero za procentową zawartością THC w marihuanie na gram. Na przykład, jeśli masz cały kwiat, który jesteś gotowy do dekarboksylacji, a jego moc wynosi 15%, oznacza to, że w twoim kubku będzie około 150mg THC.

Istnieje jednak kilka czynników, które mogą zmienić moc herbaty. Po pierwsze, wiek suszu marihuany. Czy była ona dekarboksylowana i przechowywana przez długi czas? Może to spowodować, że herbata będzie miała słabszą moc. Ponadto moc herbaty zależy od czasu jej parzenia. Im dłużej parzy się herbatę, tym wyższa jest moc THC.

Pamiętaj, że potrzeba około 15 do 30 minut, aby zacząć odczuwać psychoaktywne działanie jakiejkolwiek potrawy jadalnej. Nie lekceważ mocy swojej herbaty z konopi. Ciesz się nią w domu.

Featured Image: Canva