Gdy chcemy coś więcej powiedzieć o medycznych właściwościach marihuany to do tej pory raczej nie mieliśmy potwierdzenia w postaci badań.

Działanie marihuany na raka Obecnie się to jednak zmienia. Mamy bowiem amerykańskie agencje rządowe, które decydują się na prowadzenie poważnych badań, w których brane są pod lupę kannabinoidy i ich działanie na komórki rakowe. Okazuje się, że oficjalne oświadczenie mówi o tym, że marihuana może pomagać w walce z leczeniem raka. Okazuje się, że działanie marihuany na raka było kontrolowane przez wielu lekarzy już od bardzo dawna. Wiele osób publikowało na ten temat swoje badania i starali się dzielić swoimi wnioskami, które miały być jak najbardziej optymistyczne. Z tego powodu właśnie amerykańskie agencje zdecydowały się podnieść ten temat i przeprowadziły poważne badania, by to sprawdzić.

Przeprowadzone zostały serie badań na myszach oraz szczurach, w których udało się wykazać, że marihuana działa pozytywnie i zabija komórki rakowe a jednocześnie chroni te zdrowe komórki. Takie wnioski potwierdzają, że w przypadku kannabioidów można mówić o pomocy w ramach chemioterapii bez skutków ubocznych ich działania. Temat, który będzie się odnosił do medycznej marihuany staje się coraz bardziej popularny w mediach. Ciągle toczą się spory na temat tego czy będzie to raczej lek czy raczej narkotyk, który będzie miał zabójczy charakter. Wyniki prowadzonych badań wydaje się, że ostatecznie są w stanie zamknąć usta krytykom, którzy nie chcą dopuścić do medycznej sprzedaży marihuany. Udowodnione przez Amerykanów fakty powinny oczywiście przemówić do rozsądku wszystkim osobom, które nie chcą uwierzyć w działanie marihuany. Coraz więcej środowiska medycznego w Polsce zdaje się również do tego przekonywać. Mimo tego jednak ciągle rząd jest głuchy na wezwania ludzi i niestety nie chce wprowadzić medycznej marihuany do użytku mimo, ze dla wielu mogła by ona stać się pomocą.