Olivia Newton-John: Domowa uprawa marihuany pomogła na objawy stadium 4

Posted by Lori Ann Reese on 10/25/2021 in Rak

Aktualizacja 26 października 2021 r. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer.

Był czas, kiedy nikt nie mówił o używaniu marihuany. Nie mówiąc już o osobach publicznych. Kiedy nawet prezydenci mówili, że "nie wdychają", jedynymi osobami, które otwarcie przyznawały się do używania marihuany były gwiazdy rocka. Bo wiesz, popkultura to podyktowała. Dla Olivii Newton-John nie wydaje się to problemem, ponieważ walczy z IV stadium raka piersi.

Jak daleko zaszliśmy w ciągu ostatnich dwudziestu lat, jeśli chodzi o przełamywanie piętna. Do tego stopnia, że międzynarodowe gwiazdy, takie jak Olivia Newton-John, są szczere i otwarte w kwestii używania marihuany. Dla Newton-John jej walka z rakiem stała się okazją do opowiedzenia się za stosowaniem marihuany w celach leczniczych. I opowiedzieć światu, jak konopie pomogły jej w walce z chorobą.

Od czasu zdiagnozowania u niej raka piersi w 1992 r., piosenkarka i autorka tekstów Olivia Newton-John opracowała własne nalewki. Nalewki te zostały stworzone przez jej męża, Johna Easterlinga, który założył firmę Happy Tree Microbes.

Easterling pomagał również w opracowywaniu produktów leczniczych po założeniu Amazon Herb Company w 1990 roku, sprzedając produkty o wartości setek milionów dolarów. Amazon Herb Company (AHC) połączyła się z TriVita Inc. po odejściu Easterlinga.

Olivia Newton-John nadal jest odważną twarzą zaangażowaną w edukację na temat raka piersi i terapii konopiami. Jej historia walki o remisję, a następnie ponowne pojawienie się raka zainspiruje cię, tak jak zainspirowała innych mężczyzn i kobiety, którzy szukają alternatywnych leków, aby wzmocnić konwencjonalne leczenie objawów raka.

Olivia Mąż Olivii Newton-John poświęcił swoje życie badaniom nad ekstraktami roślinnymi i terpenami

Istnieją ludzie, którzy twierdzą, że są ekspertami w dziedzinie kannabinoidów i terpenów. I oto jest John Easterling, który spędził ponad dwadzieścia lat sadząc i uprawiając rośliny w amazońskich lasach deszczowych. Jego odkrycia i badania nad roślinami leczniczymi zaowocowały produktami, które wielu uważa za lepsze od innych kannabidiolów i suplementów leczniczych.

Easterling miał niezwykle interesujące życie. W wywiadzie dla Miami Community News opowiada o pierwszym użyciu marihuany i o tym, jak zainspirowało to jego obsesję poznawania naturalnych leków:

"Zostałem zapoznany z marihuaną w 1968 roku i miałem z nią miłe doświadczenia", mówi. "W 1970 roku wyhodowałem swoje pierwsze konopie. Zawsze marzyłem o podróży do Ameryki Południowej, do Highlands i dżungli, i odkrywaniu zaginionego złota i miast skarbów Inków. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Karoliny Północnej, sprzedałem samochód i kupiłem bilet do Ekwadoru."

Podczas podróży po Ameryce Południowej John Easterling zachorował na zapalenie wątroby i gorączkę plamistą Gór Skalistych. John został skierowany do lokalnego plemienia Shipibo, które wyleczyło go przy pomocy swoich preparatów roślinnych.

Prawie dziesięć lat walki z inwazyjnym rakiem piersi

Olivia Newton-John zachorowała nie tylko na raka piersi. Walczyła z rakiem rozległym, który pojawiał się w różnych częściach jej ciała. Zaczęło się od raka piersi, który został zdiagnozowany w 1992 roku. Wówczas przeszła częściową mastektomię i operację rekonstrukcji. I radykalnie zmieniła swoje życie.

Zainspirowana jej poszukiwaniem naturalnych leków w leczeniu raka, w 1995 roku założyła Olivia Newton-John Cancer Wellness and Research Center. W Melbourne w Australii inni pacjenci, u których zdiagnozowano raka, mogą skorzystać z terapii z wykorzystaniem ziół, marihuany, mindfulness i terapii medytacyjnej.

Oprócz tego, że Olivia Newton-John jest rzecznikiem raka piersi i edukatorem, brała również udział w ponad 200 badaniach klinicznych. Starania te mają na celu zebranie większej ilości danych na temat leczenia raka piersi, a w szczególności wpływu leczenia kannabinoidami na raka.

Rak piersi powraca z wyniszczającym bólem dla Olivii Newton-John

Piosenkarka stwierdziła, że zaczęła żyć bardziej holistycznie, co wiąże się z dietą roślinną, pełnowartościową żywnością, jogą i terapiami kannabinoidowymi. Nazwała to swoim własnym planem zdrowotnym "Wschód spotyka się z Zachodem". Ale do 2013 roku rak piersi powrócił, rozprzestrzeniając się z guzem w jej ramieniu. Trzymała to w tajemnicy i odwoływała imprezy twierdząc, że ma bolesną rwę kulszową.

Ból pleców, który się pojawił, nie był spowodowany rwą kulszową. Rak dał przerzuty do kości krzyżowej w plecach. Jest to dolny obszar pleców obok kręgów, a rak boleśnie oddziaływał na nerwy w jej kręgosłupie. W 2017 roku odwołała trasę koncertową, aby poddać się leczeniu. Opisała stan raka jako bycie miesiącami przeszywającego bólu, w którym nie mogła chodzić.

Olivia walczyła na drodze od wózka inwalidzkiego do chodzika, a następnie do laski. W końcu była w stanie ponownie chodzić bez żadnych urządzeń wspomagających. Wyczyn ten, jak sama twierdzi, został ułatwiony przez nalewki z konopi, które zażywa codziennie. Z powodu bólu przyjmowała morfinę i udało jej się skutecznie odzwyczaić od tego silnie uzależniającego leku.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia w 2020 roku 650 000 kobiet zmarło z powodu raka piersi. (Deposit Photos)

Olivia Newton-John twierdzi, że medyczna marihuana jest niezbędna do życia z rakiem

Za pośrednictwem Happy Tree Microbes, mąż Olivii Newton John, John Easterling, sprzedaje "produkt Bio Harmonic Tonic". Jest to dodatek do roślin, którego domowi hodowcy mogą używać, aby zwiększyć siłę działania THC i profil terpenowy konopi.

Pracując nad nowymi nalewkami leczniczymi dla swojej żony, John Easterling stworzył kilka nalewek, które mają na celu zwalczanie objawów Olivii. Wywiady przeprowadzone z piosenkarką w 2021 r. ujawniły, że przytyła, a jej nastrój i poziom energii są dobre pomimo diagnozy IV stadium przerzutowego raka piersi. Gwiazda poddawana jest obecnie terapii hormonalnej, radioterapii i chemioterapii oraz zabiegom chirurgicznym.

Jeśli chodzi o jej schorzenia, Olivia Newton-John twierdzi, że marihuana pomogła jej opanować objawy bólowe. Zmniejszyła stan zapalny (opuchliznę) i wiele negatywnych skutków ubocznych, które odczuwa po chemioterapii i radioterapii. Olivia przyznaje również, że konopie pomogły jej przywrócić apetyt, odzyskać zdrową wagę i lepiej spać.

Kilka badań klinicznych na zwierzętach sugeruje, że kannabinoidy mogą pomóc w zmniejszeniu ryzyka rozwoju niektórych rodzajów guzów nowotworowych. Konopie mogą również pomóc w zapobieganiu inwazji angiogenezy guza i przerzutów. Lub mechanizm i wyzwalacz, dzięki któremu rak zaczyna rozprzestrzeniać się po całym organizmie.

Rak jest jednym z warunków kwalifikujących pacjenta do otrzymania medycznej marihuany w każdym stanie w kraju. Chociaż nie ma wystarczających badań, aby określić, w jaki sposób kannabinoidy mogą pomóc zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka lub zapobiec jego rozprzestrzenianiu się, wielu pacjentów zgłasza, że marihuana może pomóc w łagodzeniu objawów.

Featured Image: Eva Rinaldi Creative Commons