Nowe Warunki Kwalifikacyjne w Minnesocie: Ustawa o całym kwiecie umiera w Senacie

Posted by Lori Ann Reese on 05/20/2021 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 28 czerwca 2021 r. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer.

Zrównoważony rozwój i rozwiązanie problemu przystępności cenowej. To były dwa powody, dla których program medycznej marihuany w Minnesocie może wkrótce pozwolić na sprzedaż pacjentom całego kwiatu lub surowego pączka konopi.

Podczas gdy ponad 34.000 pacjentów jest obecnie zarejestrowanych do używania medycznej marihuany w Minnesocie, przystępność cenowa stanowi poważny problem. Legislatura Minnesoty głosowała nad środkiem, który legalnie zezwala na sprzedaż surowej marihuany, jako część ustawy Omnibus Finance Human Services. Gubernator Minnesoty Tim Walz wyraził swoje poparcie dla tego środka.

Jednak w poniedziałek,18

maja, republikanie z Senatu Minnesoty głosowali przeciwko przepisom dotyczącym surowej marihuany, w części ustawy zatytułowanej "pacjenci przede wszystkim". Zaległości w Senacie oznaczają, że pacjenci i zwolennicy inicjatywy będą musieli poczekać do jesieni 2021 r., aby ponownie złożyć petycję. I zaproponować nowe przepisy, które dałyby pacjentom bardziej przystępną alternatywę.

Dlaczego pacjenci preferują cały kwiat medycznej marihuany?

Sprzedaż całych kwiatów marihuany lub pączków jest kontrowersyjna w stanach, które mają ścisły program medycznej marihuany. Istnieje piętno związane z surową marihuaną, silnie kojarzące ją ze stylem życia lub nawykowym rekreacyjnym używaniem - paleniem trawki, a nie dozowaniem nierafinowanej marihuany w celu leczenia objawów.

Istnieje wiele praktycznych powodów, dla których ludzie preferują surowy kwiat. Pierwszą istotną motywacją jest umiarkowanie kosztów. Kiedy produkty z konopi trzeba przetworzyć do postaci płynnej (nalewki do przyjmowania podjęzykowego) lub do postaci tabletek czy kapsułek, jest to droższe. Jak drogie? W ostatnim raporcie Kanału 5 KTSP w Minnesocie, jeden z opiekunów wydawał ponad 900 dolarów miesięcznie na medyczną marihuanę.

Produkty z marihuany nadające się do palenia nie są udostępniane dzieciom, w sposób, w jaki mogą ich używać dorośli pacjenci. Na przykład, nebulizator może być używany z olejkami z konopi lub dyfuzor przy łóżku z surową marihuaną może być bardziej skuteczny dla pacjentów. Wdychanie marihuany może zapewnić szybką ulgę w porównaniu z innymi metodami przyjmowania, za ułamek kosztów innych alternatyw.

Kupowanie medycznej marihuany w Minnesocie jest drogie. A dla rodzin i pacjentów, którzy leczą długotrwałe przewlekłe schorzenia, ten koszt może być dużym problemem. Jeśli Senat zatwierdzi legalizację pączków lub całych kwiatów w Minnesocie, da to pacjentom bardziej ekonomiczną opcję.

Photo Credit: IgorVetushko | Deposit Photos

Dlaczego marihuana w Minnesocie jest droższa dla pacjentów?

Medyczna marihuana została zalegalizowana w Minnesocie w 2014 roku. Dziś w stanie zarejestrowanych jest około 34 000 pacjentów z kartą medyczną. Stwierdzenie, że nie ma wystarczającej liczby pacjentów, aby wesprzeć program medycznej marihuany, byłoby błędem.

Dlaczego więc dokładnie marihuana jest tak droga dla pacjentów w Minnesocie? W 2019 roku Twin Cities Pioneer Press (lokalna publikacja) zidentyfikował kilka problemów z programem medycznej marihuany, w tym:

  • Pacjenci objęci programem medycznej marihuany w Minnesocie twierdzą, że zakup produktów jest niedostępny i nieopłacalny.
  • Ponad 50% pacjentów, którzy zapisali się w 2017 roku, nie odnowiło lub ponownie zapisało się do programu Minnesota MMJ w następnym roku.
  • Producenci i przetwórcy marihuany twierdzą, że struktura podatkowa jest karząca i napędza koszty. Koszty te są przenoszone na pacjentów. Ale nie dlatego, że producenci marihuany osiągają duże marże zysku ze sprzedaży po cenach premium.
  • Wysokie koszty i ograniczony wybór produktów sprawiają, że pacjenci szukają alternatywy na czarnym rynku.
  • Pacjenci, którzy obecnie próbują odejść od opioidów w leczeniu bólu, odkrywają, że medyczna marihuana w Minnesocie jest droższa. Plany ubezpieczeń zdrowotnych dofinansowują leki.

Niektóre z największych możliwości wprowadzenia zmian w jakości życia dla pacjentów są zmniejszane przez wysokie ceny w Minnesocie. Medyczna marihuana może być realną opcją, ale nie przystępną cenowo. Dwaj wiodący producenci w stanie, LeafLine Labs i Minnesota Medical Solutions, twierdzą, że ceny nie mogą zostać obniżone, dopóki nie zostaną złagodzone obciążenia regulacyjne dla producentów marihuany.

Trzy nowe warunki zdrowotne kwalifikujące do uzyskania karty medycznej marihuany w Minnesocie

W grudniu 2020 roku, Minnesota zatwierdziła trzy nowe kwalifikujące się warunki zdrowotne. Pacjenci mają teraz 17 różnych diagnoz zdrowotnych, które mogą kwalifikować ich do uzyskania karty medycznej marihuany w Minnesocie. Po sierpniu 2021 roku, będzie w sumie osiemnaście (18) kwalifikujących się stanów zdrowia.

Trzy nowe warunki zdrowotne dodane do zatwierdzonej listy to:

- Choroba sierpowatokrwinkowa (Sickle Cell Disease)

- Przewlekłe zaburzenia ruchowe lub tiki głosowe

- Zespół Tourette'a

Pacjenci składali petycje, aby dodać lęk jako kwalifikujący się stan zdrowia w Minnesocie. Jednakże, nie zostało to zatwierdzone w 2020 roku. Departament Zdrowia Minnesoty wskazał, że dokona przeglądu lęku jako kwalifikującego się stanu zdrowia w 2021 roku.

Pomimo rozszerzenia kwalifikujących się warunków zdrowotnych, program medycznej marihuany w Minnesocie pozostaje prohibicyjny. Pacjenci mogą nabyć medyczną marihuanę tylko w formie tabletek, kapsułek lub płynu (nalewki). Ale uzyskanie zgody na kartę medyczną może być trudne.

Według Minnesota Department of Health (DOH), tylko pacjenci cierpiący na nieuleczalną chorobę, z prawdopodobną długością życia poniżej jednego roku mogą się kwalifikować. Również pacjenci, którzy doświadczają ciężkich objawów przewlekłego bólu, nudności lub ciężkich wymiotów, lub Cachexia (choroba wyniszczająca). Jedynym zatwierdzonym na liście zaburzeniem zdrowia psychicznego jest zespół stresu pourazowego (PTSD).

Featured Image: belchonock | Deposit Photos